15 та 17 листопада виконавці запрошують на концерти ХІІІ Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського», присвяченого постатям і подіям польської історії та культури, які тісно пов’язаним зі Львовом. Цьогоріч фестивальні заходи відзначатимуть ювілеї особистостей, яких безперечно можна назвати титанами польської культури, а саме: 150-річчя від дня народження Адама Дідура, відомого як баса «усіх часів», 100-річчя від дня народження Збіґнєва Герберта — багаторазового кандидата на Нобелівську премію, а також відзначимо 120-річчя встановлення пам’ятника Адаму Міцкевичу у Львові.
П’ятниця 15.11.2024 / 19:00. Незалежна
Ювілей пам’ятника Адама Міцкевича у Львові стане чудовою нагодою послухати музичні інтерпретації натхненні творчістю поета. У музичній програмі «переплітаються» твори українських та польських композиторів, а на завершення прозвучать найпопулярніші танго, створені під час «золотої доби польського танго», символічно переносячи слухачів до Львова початку минулого сторіччя.
У виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії солістів: Євгена Крука, скрипка, Яреми Кіцили, контрабас, Клаудіуша Барана, акордеон та Маріанни Гумецької, фортепіано під керівництвом Володимира Сивохіпа прозвучать симфонічна поема «Гражина» Бориса Лятошинського, «Українська сюїта» Миколи Колесси та польські традиційні танго.
Неділя 17.11.2024 / 18:00. Гала опера
150-річчя від дня народження Адама Дідура стало нагодою до організації гала-концерту у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика у співпраці з Львівським театром опери та балету імені Соломії Крушельницької (який був впродовж років «рідним» для артиста) та Сілезькою оперою, заснованою Адамом Дідуром у 1945 році.
До відзначення річниці приєднається Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», Камерний хор «Gloria», солісти: Лілія Нікітчук, мецо-сопрано, Володимир Шинкаренко, бас та Маріанна Гумецька, фортепіано. Диригуватиме Тарас Вергун.
Традиційною частиною фестивалю стане церемонія вручення Відзнаки PADEREWSKI за особливий внесок до справи польсько-українського поєднання.
При організації подій, присвячених Збіґнєву Герберту, ми співпрацюватимемо з генеральним директором Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарасом Возняком (великим шанувальником таланту Герберта). У рамках святкування відбудеться конференція «Львів Збіґнєва Герберта та спільний простір для української, польської та єврейської культури» за участі спікерів з України та Польщі. Завершить святкування моновистава «Останнє танго з Гербертом». Автор і виконавець – польський актор і режисер Пшемислав Тейковський.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому