У передчутті нового: анонс The Claquers

18.05.2024
Опис

У рамках 43-го Міжнародного музичного фестивалю «Віртуози» прозвучить симфонія українського композитора і кларнетиста Євгена Оркіна «Високий замок». Цей твір написаний на замовлення оркестру «INSO-Львів», який і виконуватиме симфонію під орудою австрійсько-швейцарського диригента Олександра Гордона.

Про це йдеться у матеріалі The Claquers.

Львівська національна філармонія - У передчутті нового: анонс The Claquers

Голова правління оркестру Іоланта Пришляк коментує сутність цього проєкту:

«Настав час відкривати для себе самих, а пізніше — знайомити українську і світову аудиторію оркестру з більш широким спектром української музики, показувати на наявних прикладах нашу відмінність від агресивного сусіда. Отож, спільно з Далею Стасевською та Олександром Гордоном прийняли рішення звернутися від імені оркестру до вже іменитих композиторів та композиторок із пропозицією написання творів, а також шукати молодих. Для цього запроваджено премію-гонорар від оркестру за авторський твір, обраний експертною радою, а в подальшому — обов’язково буде реалізовано відео-, аудіозапис».

Співпраця оркестру з Євгеном Оркіним відбудеться вже не вперше. Ще у 2017 році митець написав твір для фестивалю класичної музики «LvivMozArt». Про співпрацю з колективом композитор згадує:

«Молода, дуже свіжа та надзвичайно креативна атмосфера вразила мене з першої репетиції, а співпраця з цим оркестром — я виконував сольну партію на саксофоні — виявилася справжнім задоволенням. Концерт пройшов на високому майстерному рівні».

Читати більше

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...