Українська елегія СУМ. Музи не мовчать!

06.04.2022
Опис

Тиха молитва за Україну! Львівська національна філармонія запрошує на онлайн-перегляд події «Українська Елегія СУМ». Трансляція концерту відбудеться 8 квітня о 18:00.

«Скільки в нашій ментальності щирого смутку і меланхолії, а в мистецтві – мрійливого, задумливого, сумного характеру? Видається на те, що такі почуття як сум, печаль, журба є важливою історичною складовою нашого життя, своєрідним народним символом, споконвічною українською традицією.

То ж не дивно, що й українська Муза часто промовляє невимовною гіркотою й сумом, співає тихим жалем свою «Пісню без Слів», тривожно і гірко плаче від душевного болю… Але ж – душевного неспокою, який ставав символом Віри й Боротьби, що породжував невичерпну життєву наснагу і Любов до такої стражденно різної, але такої до болю рідної – Рідної України», – розповідає про програму події Народний артист України Володимир Сивохіп.

Львівська національна філармонія - Українська елегія СУМ. Музи не мовчать!

 

Львівська національна філармонія - Українська елегія СУМ. Музи не мовчать!

 

Саме під його орудою звучатимуть твори українських композиторів: Ганни Гаврилець, Миколи Лисенка, Євгена Станковича, Якова Степового, Мирослава Скорика, Юрія Ланюка, Володимира Пасічника, Богдана Сегіна та Богдани Фроляк.

Виконають їх відомі солісти: Софія Соловій (сопрано), Оксана Литвиненко (віолончель), Микола Гав’юк (скрипка), Степан Сивохіп (гобой), та один із найстаріших українських музичних колективів – Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії.

 

Трансляція події:

 

Проєктом «Україна-2022. Музи не мовчать» Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика поновила активну концертну діяльність у цей непростий для нас усіх воєнний час. Щотижня це концерти за участі кращих українських музикантів. Основу програм цих концертів складає саме українська музика!

Метою проєкту є підтримка українських музикантів та української культури. Онлайн-концерти стануть платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

Зробити благодійний внесок: https://philharmonia.lviv.ua/en/media/ukraine_2022_muses-are-not-silent/

 

Фото з репетиції до події Мар’яни Гусяк

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...