Вінсент Козловський про Конкурс Скорика

27.09.2023
Опис

Член журі Другого Всеукраїнського конкурсу імені Мирослава Скорика, відомий польський диригент, композитор Вінсент Козловський поділився коментарем щодо цьогорічної едиції:

Оскільки я був членом журі й під час першої едиції, то відзначити хотів би кілька речей. Сам предмет Конкурсу, обраний цьогоріч — сольний концерт, став вирішальною умовою проведення. Надісланих партитур було набагато менше, ніж два роки тому. Але їхня якість значно зросла. Важливо, що з’явились твори для сольного контрабаса. Для цього інструмента вкрай складно писати.

 

Твори, подані цього разу, мали високий загальний рівень. Вони більш еклектичні за стилем. Зокрема, твір переможця — цілком європейський. Але всі три партитури відзначені преміями є продовженням традиції української музики. Безумовно, без творчості Мирослава Скорика неможливо уявити яскравий розвиток української музики. А сьогодні його справу продовжують переможці Конкурсу, що новими творами чинять вплив на сьогодення.

 

Конкурсантам я б хотів побажати здобувати ремесло. Перше — це відточувати професійність, практичну сторону запису партитур. Постійно розвиватись у світі, де існує багато трендів, які потрібно вміти відкинути. Друге — це пошук, орієнтація на актуальність, достеменне знання того, що вже віднайдено за останні 100 років в сучасній музиці. Досі безліч людей пишуть музику так, ніби живуть 150 років тому й і відкривають вже прочинені двері — це нікому не потрібно. Проте коли ви широко поінформовані, можна використати це. 

 

Головне — ніколи, ніколи не зупиняйтесь. Пам’ятайте, що «Конкурси — для коней», як говорив Барток, і одна перемога чи поразка на змаганнях не стане вирішальною у вашому житті. З неї потрібно взяти досвід і йти вперед. Всім дякую за творчу сміливість і можливість побачити ці партитури. 

 

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...