Львівська національна філармонія проводить прийом заявок на участь у Другому Всеукраїнському композиторському конкурсі імені Скорика. Молоді композитори можуть подавати свої симфонічні твори до 1 серпня включно. З цієї нагоди генеральний директор Філармонії, Володимир Сивохіп поділився історією Конкурсу та його пріоритетними завданнями.
Як виникла ініціатива започаткувати Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика
Започаткування цього конкурсу вважаю дуже важливим, вчасним і правильним. Це відбулося в перші дні після поховання Мирослава Михайловича, коли ми зустрілись у Львівській обласній державній адміністрації разом з його родиною, з Департаментом культури й, очевидно, багато говорили — яким чином ми будемо надалі вшановувати ім’я Скорика і популяризувати його? Як його ім’я може надати імпульс для подальшого розвитку української академічної музики? І ось: Львівська філармонія стала імені Мирослава Скорика, віднедавна філармонія знаходиться на вулиці Мирослава Скорика — вже вдруге філармонія буде проводити конкурс композиторів імені Мирослава Скорика. Ця ініціатива вже дає хороші плоди, але в майбутньому, я певен, їх буде щораз більше.
До роботи в журі Конкурсу ми прагнемо запрошувати сучасних українських музичних діячів: не тільки композиторів, виконавців, а й музикознавців, людей які мають широкий світогляд та досвід у світі сучасної музики. Цьогоріч це Юрій Ланюк, Богдана Фроляк, Іван Небесний, Кармелла Цепколенко та Назарій Стець. Важливо для нас також залучати міжнародних партнерів — з одного боку, щоб використати їхній досвід виконавський та організаційний (наприклад, Єжи Корновіч є багаторічним головою спілки композиторів Польщі, Вінсент Козловський — відомий польський диригент). Ми плануємо й майбутню перспективу для Конкурсу: я щиро розраховую, що вже із наступної едиції він отримає статус міжнародного, і ми будемо мати не тільки членів журі з різних країн, але й молодих іноземних композиторів-конкурсантів.
Призовий фонд Конкурсу
Наш Конкурс створений для професійних композиторів, твори яких повинні виконуватись, нести ім’я української музичної культури світу. Зараз непростий час, коли йде війна, коли ми боремося за країну, і мусимо розуміти, що ця боротьба йде і за її майбутнє. Носієм цього майбутнього є наша культура і подальша її промоція. Тому спільним рішенням з військовою адміністрацією ми ухвалили, що призовий фонд повинен бути доволі високим (це 500 000 грн). В цю суму також входять всі необхідні податки, які буде сплачено в державний бюджет, а отже, переможці отримають дещо менші суми.
Три перші премії пропорційно розділяться як 200 000 грн, 170 000 грн та 130 000 грн. Я вірю, що для майбутніх лауреатів такі премії будуть хорошою запорукою їхнього подальшого зростання та їхнього високого реноме як переможців Конкурсу імені Скорика.
Напутні слова майбутнім учасникам
Пригадую, як я часто бачив, як до Мирослава Михайловича приходили його студенти на уроки. Він завжди їм говорив: “Будьте сміливими, впевненими у висловленні ваших думок, але будьте в цьому професійними”. Власне, я б хотів побажати конкурсантам і майбутнім лауреатам — будьте впевненими й професійними у висловленні своїх музичних думок та ідей, але будьте водночас відповідальними за них.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...