Володимир Сивохіп: про підсумки 121 сезону

07.07.2024
Опис

Уже 121 сезон закриває Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика. Традиційно 13 липня, у день народження патрона інституції відбудеться урочистий концерт-підсумок. 

Перший Західний провів інтерв’ю з генеральним директором Володимиром Сивохіпом, головні тези якого ми зібрали у цьому матеріалі:

“Вся робота наша нашої держави та наших воїнів спрямована на те, щоб зрештою настала бажана перемога і бажаний мир. Ми закриваємо цей сезон, що був надзвичайно важким і у творчому плані, і в організаційному. Але є одна константа, до якої ми також ще не звикаємо — тільки чотири роки, як відійшов у засвіти наш маестро Мирослав Скорик, але ось тільки третій раз поспіль в день його народження 13 липня ми закриваємо сезон філармонії. 

Щомісяця у філармонії відбуваються прем’єри, виступи нових музикантів. Ми постійно шукаємо неординарних рішень та експериментуємо, залучаємо нових диригентів, солістів і також знаходимо нових модераторів, які додають свого бачення наших концертних програм для нових аудиторій. 

Понад третина, а можливо, й половина нашої діяльності так чи інакше спрямована на збір коштів для Збройних Сил України: починаючи від гастрольних проєктів, благодійних аукціонів спільно з партнерами — і до виїзних виступів зокрема в храмі святих Петра і Павла, наприклад. Ми не ставимо за мету чітко фіксувати суми, але рахунок йде не на десятки й не на сотні тисяч, а мільйони.  

Ми вже активно працюємо над українською музикою, що звучатиме у новому сезоні. Потреба відкривати її давні пласти зараз постає особливо гостро. Досліджуємо та готуємо до виступів творчу спадщину Василя Барвінського, Василя Витвицького, Станіслава Людкевича детально. Навіть вкотре придивляємось до творчості Скорика — на закритті сезону, як я обіцяв публіці ще минулого року, будуть твори Скорика, ще не відомі аудиторії, віднайдені рукописи. 

Крім того, весь рік буде насичений прем’єрами: ми замовляємо музику в сучасних композиторів, адже розуміємо — життя ж продовжується і потрібно, щоб саме ця епоха залишала свої артефакти. Наприклад, на фестивалі “Віртуози” були такі світові прем’єри — прозвучала симфонія № 7 “Високий Замок” Євгена Оркіна, також була симфонія № 3 Богдани Фроляк, яку вона назвала “Любов”. Це означає, що і під час війни вічні почуття існують, лише трансформуються і ми їх по-іншому відчитуємо”.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...