Виставка до річниці Незалежності - Львівська національна філармонія

Виставка до річниці Незалежності

14.08.2024
Опис

З нагоди 33-ї річниці Незалежності України запрошуємо відвідати артвиставку «Берегині», яка об’єднає творчість п’яти знаних художників: чотирьох львів’ян — Ірини Фартух, Олександри Білобран, Ірини Депко, Івана Цап’яка та одеської — Катерини Білетіної. Кожен із митців представить у своєму стилі своє бачення жіночих образів українок.

Львівська національна філармонія - Виставка до річниці Незалежності

Відкриття виставки відбудеться 23 серпня о 17:00 у виставковій залі фоє Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика і стане одною з центральних подій святкових концертів до Дня Незалежності.

В експозиції буде представлено різноманітні стилі, від класичного реалізму до сучасного абстракціонізму, що дозволить відвідувачам поринути у багатогранність жіночої природи. Кожен з майстрів пензля привносить у свої роботи неповторний погляд на жіночу суть, як символу захисту, мудрості та сили.

«Берегині» — це не просто виставка, а подорож крізь час, через призму романтичного живопису та вигаданих портретів, відображення еволюції українського жіночого образу у фігуративному малярстві. Центральною темою виставки є образ української жінки-берегині, яка, попри всі труднощі, залишається опорою нації, її духовним та культурним стрижнем.

Сучасне українське мистецтво на тему Берегині відображає глибокий зв’язок із національною культурою та традиціями. Берегиня, як символ жіночої сили, захисниці та берегині родинного вогнища, зображується в сучасних представлених творах через призму національного костюма, орнаментів і символів. Художники у своїх творах акцентують увагу на її сакральності, підкреслюючи роль жінки як носійки культурної пам’яті та оберега. Сучасні інтерпретації образу Берегині також включають елементи сучасної графіки.

 

У часі війни образ Берегині набув ще більшої символічної сили, ставши уособленням захисту, стійкості та незламності українського народу. Сучасні митці зображують Берегиню як охоронницю не тільки сім’ї, а й країни, де вона виступає в ролі захисниці від зла та агресії. Вона символізує материнську любов, яка здатна оберігати й надихати на боротьбу. Її образ часто поєднує традиційні елементи з сучасними, відображаючи національну ідентичність та дух опору в умовах випробувань.
Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до цієї унікальної події та відчути красу і силу української жіночої душі через твори мистецтва.

Зоріана Мірус, кураторка виставки

Поділитись


Популярне

14.08.2024 Анонси

Сходинка до оркестру

Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...