Олена Мацелюх – орган

Загальна інформація

Провідна українська органістка Олена Мацелюх є солісткою Львівської національної філармонії, Рівненської філармонії, а також Будинку органної та камерної музики у Львові. Вона виступає зі своїми концертними програмами у всій Україні і постійно гастролює у Швейцарії, Німеччині, Франції, Іспанії, Польщі, Чехії, Данії та США.

Починаючи з 2014 року свою виконавську практику Олена Мацелюх поєднує з науково-дослідницькою працею у Львівському музеї історії релігії на посаді старшого наукового співробітника музично-просвітницького відділу Львівського музею Історії релігії.

Як один із кращих інтерпретаторів органної творчості Й. С. Баха у Східній Європі Олена Мацелюх вже декілька років відкриває Бахівські Фестивалі у Брно (Чехія) та у Вроцлаві. У Польщі Олену Мацелюх вітають шанувальники її таланту й на кількох інших фестивалях – зокрема, «Музика в Старому Кракові».

Багаторічний виконавський доробок органістки  зафіксований на сольних компакт-дисках “Benedictus” (“Благословен”), “Amazing Grace” (“Неймовірна благодать”), на авторських CD Богдана Котюка “Reflections” & “Mood and Spirits”, “Way to Heaven”, а також на спільному з виконавцем на флейті Пана мультиінструменталістом Ігорем Мацелюхом CD “Syrinx”. Репертуар органістки складають понад 20 сольних програм, а також у складі різних ансамблів.

Олена Мацелюх є відома і як науковиця. Її дослідження у сфері органного мистецтва систематично публікуються в українських та закордонних альманахах, музикознавчих наукових збірниках і журналах. У 2020 році Олена Мацелюх завершує свою докторську дисертацію на тему «Сакральне і профанне в органній творчості композиторів України та Чехії», яку вона готує до захисту в Чехії у Palacký University Olomouc.

Олена Мацелюх – артистична директорка VI-го і VII-го Міжнародних фестивалів органної музики «Діапазон», які з величезним успіхом пройшли у Львівському будинку органної та камерної музики у жовтні 2016 та липні 2017 років. У Львівській філармонії вона є засновником і директором вже п’яти Міжнародних фестивалів літньої пори «Pizzicato e Сantabile», а також двох зимових Бахівських фестивалів «Bach Сontemporary».

Олена Мацелюх – продюсерка і співорганізаторка двох Міжнародних Фестивалів органної музики у Рівному – «Musica viva Organum» («Жива музика органу») та «Festival Organ Cathedral» («Органний собор»). Вона заснувала у 2019 році Міжнародний Фестиваль «Lucesk Оrganum» («Світло Луцького Органа»), а також вже декілька років є співорганізатором Міжнародних органних фестивалів у Чернівцях.

Організаторська й просвітницька діяльність науковиці і визнаного авторитета в органному мистецтві Олени Мацелюх добре знана за межами України.

композитор і музиколог

Богдан Котюк

Поділитись

Найближчі події

24.11.2020 / 19:00

Осінній романтичний настрій

₴ Квитки можна придбати в касі філармонії . Вартість квитків 100 - 140 ₴
15.08.2020 / 19:00

Музика в старому Львові. Відкриття фестивалю

₴ Ви зможете придбати квитки в касі філармонії . Вартість квитка 100 грн.
14.08.2020 / 18:00

Барокові фрески

₴ Ви зможете придбати квитки в касі філармонії . Вартість квитка 100 грн.