Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик»

Загальна інформація

Музична візитка картка Львова та України – хорова капела «Дударик»

Спочатку Хор хлопчиків і мужчин зі Львова «Дударик», далі народна хорова капела «Дударик», згодом Державна хорова капела і врешті Державна академічна хорова капела «Дударик».

Досягши загальносвітового визнання та набувши незаперечного авторитету, капела щоразу у кожному виступі підтверджує свій унікальний рівень, як підтвердження цього – Національна премія ім. Тараса Шевченка, яка є найвищою урядовою нагородою в галузі культури, та інші численні нагороди.

У 1985 році капела заснувала Першу хорову школу в Україні з часів Гетьманщини. За майже півстоліття завоювала своє місце під сонцем як незмінно майстерний виконавець. Eталон хорового виконавства та гідний продовжувач української хорової традиціі.

Заснував капелу 1971 році – провідний український хормейстер Микола Кацал за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. З того часу «Дударик» підкорив провідні сцени світу. Капела дала понад 2500 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія. Універсальність «Дударика» дивує: в репертуарі колективу представлений весь спектр давньої та сучасної хорової музики.

Найбільш органічними для колективу є надбання національної духовної спадщини (концерти Дмитра Бортнянського, Артема Веделя, Максима Березовського, твори доби Відродження, коляди і щедрівки в обробках українських композиторів – Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця).

Друга сфера репертуарного всесвіту «Дударика» – вокально-симфонічна музика. І тут універсалізм колективу викликає захоплене здивування: (Stabat Mater -Перґолєзі, Carmina Burana – Орфа, Requiem – Моцарта, IX Симфонію – Бетовена, ІІІ Симфонію Kadisz – Бернстайна та безліч ораторіальних полотен). Здається, немає серед шедеврів світової музики різних часів твору, який не під силу виконати «Дударику».

Капела не тільки еталонно інтерпретує загальновизнані у світі класичні шедеври, але й формує унікальний український варіант їхнього прочитання – сповнений красою тембрів, вражає багатством динамічної палітри.

Капела співає з провідними оркестрами під керівництвом світових диригентів в кращих концертних залах світу.

Кожен виступ «Дударика» – це свято високого духа, внесок до мистецької скарбниці людства.

Поділитись