Ігор Пилатюк — диригент - Львівська національна філармонія

Ігор Пилатюк — диригент

Загальна інформація

Музикант-скрипаль, диригент, педагог, науковець.

Надзвичайно активною є концертна діяльність І. Пилатюка. Як виконавець здобув визнання не лише в Україні, але і за кордоном, має велику кількість фондових записів на радіо та телебаченні. Висока професійна майстерність маестро схвально оцінюється українською та зарубіжною пресою.

Як диригент часто виступає з різними творчими колективами Львова (камерний оркестр “Академія”, заслужена капела України “Трембіта”, симфонічний оркестр оперної студії ЛНМА ім. М. Лисенка, камерний оркестр “Перпетуум мобіле”), зокрема вперше виконав з Львівським камерним оркестром твори В. Витвицького, представляв концерти Й.С. Баха, з хором та оркестром оперної студії — кантату М.В. Лисенка “Б’ють пороги”.

Серед яскравих виступів – звіт Львівської області у Палаці “Україна” в Києві, концерт до 10-річчя Незалежності України 23 серпня 2001 року, звітний концерт на сцені Київської філармонії у березні 2003 року та ін. В березні–травні 2004 року з великим успіхом відбулися концерти з кантат українських композиторів на тексти Т.Г. Шевченка. Особливо оригінальним та вартісним можна вважати проєкт І. Пилатюка “П’ять скрипкових концертів М. Скорика”.

Педагогічна діяльність І. Пилатюка займає важливе місце у музичному житті України та отримала широкий резонанс і визнання далеко за межами нашої країни. Ігор Пилатюк успішно реалізує нові принципи підготовки скрипалів та постійно залучає своїх учнів та студентів до концертної діяльності. Підготував понад 30 лауреатів міжнародних конкурсів. Ректор І.М. Пилатюк доклав багато зусиль до реорганізації Вищого державного музичного інституту ім. М.В. Лисенка у Львівську національну музичну академію ім. М.В. Лисенка.

За цей період в Академії створені нові творчі колективи, відкрита кафедра музичної україністики та медієвістики, розпочата, вперше в Україні, підготовка регентів. Зріс науковий ценз професорсько-викладацького складу Академії, видано ряд науково-педагогічних посібників, монографій та збірників наукових статей. І. Пилатюк активно сприяє налагодженню і зміцненню міжнародних творчих контактів Академії. На базі Академії проводяться міжнародні та всеукраїнські наукові конференції та конкурси.

Постійно виступає в пресі, на радіо та телебаченні з висвітленням питань музичного мистецтва та освіти. І. Пилатюк є постійним членом журі національних та міжнародних конкурсів.

1954 – народився 16 червня у м. Бучачі Тернопільської області
1978 – закінчив Львівську державну консерваторію ім. М.В. Лисенка
1973–1978 – викладач Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського
1978–1996 – керівник камерного оркестру Івано-Франківської філармонії
1966 – викладач кафедри загального та спеціалізованого фортепіано.
1992–1994 – старший викладач Вищого музичного інституту ім. М.В. Лисенка
1991–1992, 1994–1999 – старший викладач Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського
1999 – ректор Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка
2001 – професор Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка
2005 – кандидат мистецтвознавства
Нагороджений: орденами князя Ярослава Мудрого V ступеня (2009), „За заслуги” ІІІ ступеня, премією ім. С. Людкевича (2008), орденом Ярослава Мудрого V ступеня (2009)

Ректор Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка.

Поділитись