Володимир Дуда – скрипка

Загальна інформація

Відомий скрипаль, соліст, камераліст, заслужений артист України (1989). Після закінчення Львівської державної консерваторії у 1971р. по класу скрипки працював у симфонічному оркестрі Львівської філармонії, а з 1975 по 1990 рр. був його концертмейстером. Одночасно керував камерним оркестром Львівської філармонії.

З 1990 до 1993 року працював в Гданську, де був концертмейстером оркестру Польської камерної філармонії, гастролюючи з цим відомим колективом в багатьох країнах Західної Європи. Часто виступав як соліст з оркестром в Німеччині, Франції, Іспанії, Туреччині.

Після повернення в Україну був ініціатором створення ансамблю сучасної музики та струнного квартету, з якими брав участь у багатьох престижних фестивалях нової музики в Польщі, Німеччині, Чеській Республіці а також в Україні. Велику увагу приділяє сучасній українській музиці, зокрема виконання творів В. Сильвестрова, Є. Станковича, М. Скорика, І. Щербакова, Ю. Ланюка отримали високу оцінку європейської музичної критики.

З 1994 року В. Дуда є солістом Львівської філармонії та керівником-концертмейстером камерного оркестру «Віртуози Львова», з яким виступав у Німеччині, Польщі, Швейцарії, Данії, Ізраїлі, Італії, Південній Америці. В доробку В. Дуди є багато творів спеціально перекладених для струнного оркестру та низка аранжувань для змішаних складів, в тому числі і для симфонічного оркестру.

З 2000 року учасник міжнародного симфонічного оркестру «The Tekfen Black See Philharmonic Orchestra», з яким неодноразово виступав як соліст в Туреччині, Іспанії, Англії, Франції, Бельгії, Болгарії, Греції, Росії, Узбекистані, Азербайджані, Японії.

У 2009 році нагороджений орденом «За заслуги III ступеня».

Поділитись