Артур Микитка — керівник і концертмейстер

Загальна інформація

Скрипаль, педагог, активний діяч і пропагандист камерного музикування у Львові, професор і завідувач кафедри камерного ансамблю і квартету, керівник і концертмейстер камерного оркестру «Академія». Своєю виконавською творчістю постійно привертає увагу слухачів та критиків.

Учасник Львівського камерного оркестру з 1965 року, один з його концертмейстерів, а з 1992 — керівник і концертмейстер, поряд з художнім керівником оркестру М. Скориком і диригентом оркестру І. Пилатюком.  Лауреат багатьох міжнародних  конкурсів і фестивалів в Україні і Європі, здійснив цікаві проєкти з виконанням класики та прем’єр сучасної музики, творів львівських композиторів М. Скорика, В. Камінського О. Криволап, Б. Фроляк, Ю. Ланюка. Учасник всіх фестивалів «Віртуози» і «Контрасти», записав безліч аудіо альбомів, компакт-дисків.

А. Микитка заініціював у 1995 році концерти «Різдвяний музичний дарунок», є співавтором монографії «Львівський камерний оркестр 1959 — 2000».  В його інтерпретаціях величезний досвід співпраці з видатними музикантами сучасності I. Oйстрахом, С. Сондецкісом, В. Горностаєвою, О. Слободяником, О. Любімовим, О. Крисою, Б. Которовичем, Г. Кремером, Ю. Башметом, В. Співаковим, І. Монігетті, Д. Йоффе, К. Даньчовскою, A. Хьольскім, М. Вайманом, А. Брусіловським, А. Кравченко, О. Едельманом, І. Бочковою,  Б. Блохом, московським камерним  хором В. Мініна.

Виховав цілу плеяду музикантів, які присвятили себе камерній музиці, стали лауреатами міжнародних та всеукраїнських конкурсів, артистами кращих колективів в Україні і світі, виступають як солісти з оркестром.

А. Микитка — народний артист України , заслужений діяч культури Польщі.

Поділитись