Богдан Сегін – композитор, менеджер музичних проектів

Загальна інформація

Народився 30 липня 1976 року у місті Борщів (Тернопільська область).

З 1991 по 1994 роки навчався у Тернопільському державному музичному училищі імені С. Крушельницької за спеціальностями “фортепіано” і “теорія музики” та займався композицією у Богдана Климчука.

У 1999 році закінчив Львівський державний музичний інститут імені М. Лисенка (сьогодні – Львівська національна музична академія імені М. Лисенка) за спеціальністю “композиція” (клас проф. Мирослава Скорика), а згодом (у 2002 р.) там же – асистентуру-стажування (творчий керівник проф. Мирослав Скорик). У різний час брав консультації з музичної композиції у Арво Пярта, Беата Фуррера, Олександра Щетинського та Юваля Шейкеда.

Лауреат Премії імені Л. Ревуцького (2004 р.) та Премії імені Б. Лятошинського (2019 р.). Двічі був учасником стипендіальної програми Міністра культури і Національної спадщини Республіки Польща Gaude Polonia (у 2003 році стажувався в Кракові у Збіґнєва Буярського та 2006 році – у Варшаві в Зигмунта Краузе). Стипендіат Warsaw Autumn Friends Foundation (2003 р.) та Фонду сприяння творчості імені А. Щипьорського від Асоціації авторів ZAiKS (2014 р.). Отримав грант за програмою Gulliver Connect (2008 р.) та грант Президента України (реалізовано у 2010 р.). Лауреат II премії на Міжнародному композиторському конкурсі імені С. Прокоф’єва (м. Маріуполь, 2000 р.), II премії на Всеукраїнському конкурсі молодих митців ”СтАРТ” (2003 р.) та I премії Другого Всеукраїнського конкурсу композиторів на кращий хоровий твір в рамках проекту “Хорові асамблеї М. Леонтовича” (2011 р.). Стипендіат Київського Міського Голови (2011 р.). Дипломант театральних фестивалів за музику до театральних постановок в Україні та Польщі.

Писав музику на замовлення Deutsche Welle (Німеччина), Instytut Muzyki i Tańca (Польща) та фестивалів сучасної музики в Україні та Польщі. Член Національної спілки композиторів України. Музика композитора постійно виконується в Україні та закордоном. В доробку композитора також музика до театральних постановок в Україні і Польщі.

Як менеджер музичних проектів має досвід роботи в оргкомітетах фестивалів сучасної музики у Львові (“Контрасти” з 1998 по 2006 роки; “Оксамитна Куртина” 2006 р.) та Києві (“Київ Музик Фест” 2009 р.; Міжнародний форум “Музика Молодих” 2009 та 2011 роки). Починаючи з 2006 року реалізовує власні творчі проекти. З 2010 року став мистецькм керівником українського колективу Ensemble Nostri Temporis, який спеціалізується на виконанні сучасної класичної музики. У 2012 році спільно з Goethe-Institut в Україні організовує проведення щорічних Міжнародних майстер-класів нової музики COURSE для молодих композиторів. У 2012-2013 роках був запрошеним директором Міжнародного форуму “Музика молодих”, в рамках якого заснував і провів “Українське бієнале нової музики” (Київ/Львів – 2013 р.). Від 2012 року працює у Львівській філармонії на посаді комерційного директора з питань розвитку сучасної музики, а також виконавчим директором Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти”.

Поділитись