Андрій Карпяк – флейта

Загальна інформація

Андрій Карпяк народився у 1974 році. Завершив з відзнаками навчання у ЛССМШ та Львівській державній консерваторії (флейта). Вдосконалював освіту у НМАУ (1996-2002), у 2010-2014 р. продовжував фахові дослідження у докторантурі Національної музичної академії України ім.П.Чайковського під керівництвом проф. Апатського В.М. Здобув нагороду Всесоюзного конкурсу виконавців на духових інструментах (1991), перемогу у Всеукраїнському конкурсі (1992), звання лауреата у Міжнародному конкурсі виконавців на духових інструментах (1998) та Міжнародному конкурсі камерних ансамблів (2004). Займався та відвідав майстеркласи у відомих музикантів — Ондраша Адор’яна, Дженні Бакстрессер, Пєра-Іва Арто, Ентоні Вєжбінського, Олега Кудряшова, Мартіна Фаленбока. Учасник багатьох міжнародних музичних фестивалів: International Youth Music Forum, Das Treffen, Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich, Małopolski festiwal fletowy, Miedzynarodowy Festiwal muzyki kameralnej, КиївМузикФест, Віртуози, Музика тисячоліття, Контрасти, ГОГОЛЬFEST, Музика без кордонів та ін. Виступав як соліст, ансамблевий та оркестровий музикант у Німеччині, Швейцарії, Угорщині, Польщі, Росії, Італії, Франції, Голландії, Бельгії, країнах Північної та Південної Америки. 

Андрієм Карпяком виконана значна кількість сольних флейтових концертів з оркестром, багато з яких вперше в Україні (здійснив більш ніж 10 загальноукраїнських премєр). Створював масштабні ансамблеві проекти та виступав з відомими піаністами, засл. та нар. артистами України ЙЕрмінем, ЕЧуприк, ОРапітою, Н. Свириденко, канд.мист. Т.Слюсар, М.Гумецькою. Здійснив записи концертних програм на компакт-дисках: “Флейта в музиці XX століття” (2004), “Концерт у місті левів” у складі ансамблю флейтистів (2006), «Концертний сезон флейтиста» (2011). Учасник ансамблю сучасної музики «Кластер», першого виконавця творів багатьох іноземних та вітчизняних композиторів. Організатор ансамблю флейтистів Допплер-секстет – лауреата Міжнародного конкурсу (колективу присвятили твори О.Козаренко, С.Пілютіков, О.Войтенко, І.Небесний, Л.Сидоренко, Б.Борисенко та ін.) Брав участь у численних мистецьких проектах з диригентами Романом Кофманом, Роландом Бадером, Мирославом Скориком, Гунгардом Матесом, Сергієм Бурком, Яном Пшебильським, Робертасом Шервенікасом, Марком Кадіним, Айдаром Торибаєвим, Войцехом Чепєлем, Віктором Плоскіною, Денисом Прощаєвим та іншими.

А. Карпяк — автор більш ніж 60 наукових праць, присвячених проблемам виконання та історії мистецтва гри на флейті, опублікованих в українських та іноземних (Німеччина, Польща, Ізраїль, США, Туреччина) наукових виданнях та монографії «Концепційні засади художнього мислення сучасного флейтиста» (2013). Брав участь у міжнародних наукових конференціях та праці журі Міжнародних конкурсів. Кандидат мистецтвознавства (2002 р. ), доктор мистецтвознавства (2014).

З 1996 року А. Я. Карпяк – викладач, пізніше доцент, професор, завідувач кафедри духових та ударних інструментів Львівської національної музичної академії ім. М. В.Лисенка. Виховав значну кількість лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Результати наукових досліджень та музичні праці Андрія Карпяка були опубліковані в енциклопедії Die Musik in Geschichte und Gegenwart” (Кассель, Німеччина) та видавництвом Falls House Press (Нашуа, США, Cat. 4FAK1). Музикант нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури і туризму України «За вагомий особистий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність» (2010).

Поділитись