Квартет «Dudalis»

Загальна інформація

Квартет «Dudalis»– це молоді віртуозні виконавці на українських поздовжних флейтах, захоплені створенням несподіваних та незвичних співзвуч на цих давніх і водночас, цілком молодих в артистичній практиці інструментах.

Квартет є спадкоємцем традиції ансамблевого музикування на хроматичних сопілках, започаткованого основоположником професійного сопілкового виконавства Мирославом Корчинським.

Заснований ним 1981 року Львівський Ансамбль сопілкарів став відголосом давньої європейської традиції блокфлейтових консортів. Протягом всього періоду діяльності ансамбль оновлювався молодими виконавцями і сьогодні, «перезавантажений» за ідеєю Божени Корчинської концертує в цілком новому складі, адже всі його учасники – професійні виконавці, випускники і студенти Львівської Національної Музичної Академії ім. М. Лисенка.

З удосконаленням конструкції інструмента і виходом у світ нової моделі хроматичної поздовжної флейти ( 2003 р.), більш відомої в Україні за узагальненою назвою «сопілка», зростає професійний рівень консорту. Пошуки нових звукових граней і тембрів надихають на розширення репертуару, стильові межі якого охоплюють період від доби Бароко до творів аванґарду. Значна частка творів є спробою доторкнутися до звукової матерії, зітканої для інших тембрів і фактур, а також передбачає поєднання сопілкових звукових палітр з вокальними лініями..

«Dudalis» є учасником відомих європейських та українських фестивалів: «Віртуози“ (Львів 2002), «Festival Jünger Künstler Bayreuth» (Німеччина 2010 – 2016), «Medynes» (Литва 2016), Фестиваль давньої музики у Львові (2006, 2015, 2016), «Старовинна музика в стародавньому місті» ( м. Чернігів 2016, 2019 р.), «Музика в старому Львові» ( 2019-2020 р.).

Учасники:

Наталія Павлів

Ольга Мілоста

Богдан Кравченко

Ірина Гільязова

Поділитись