Квартет «Dudalis»

Загальна інформація

Квартет «Dudalis»– це молоді віртуозні виконавці на українських поздовжних флейтах, захоплені створенням несподіваних та незвичних співзвуч на цих давніх і водночас, цілком молодих в артистичній практиці інструментах.

Квартет є спадкоємцем традиції ансамблевого музикування на хроматичних сопілках, започаткованого основоположником професійного сопілкового виконавства Мирославом Корчинським.

Заснований ним 1981 року Львівський Ансамбль сопілкарів став відголосом давньої європейської традиції блокфлейтових консортів. Протягом всього періоду діяльності ансамбль оновлювався молодими виконавцями і сьогодні, «перезавантажений» за ідеєю Божени Корчинської концертує в цілком новому складі, адже всі його учасники – професійні виконавці, випускники і студенти Львівської Національної Музичної Академії ім. М. Лисенка.

З удосконаленням конструкції інструмента і виходом у світ нової моделі хроматичної поздовжної флейти ( 2003 р.), більш відомої в Україні за узагальненою назвою «сопілка», зростає професійний рівень консорту. Пошуки нових звукових граней і тембрів надихають на розширення репертуару, стильові межі якого охоплюють період від доби Бароко до творів аванґарду. Значна частка творів є спробою доторкнутися до звукової матерії, зітканої для інших тембрів і фактур, а також передбачає поєднання сопілкових звукових палітр з вокальними лініями..

«Dudalis» є учасником відомих європейських та українських фестивалів: «Віртуози“ (Львів 2002), «Festival Jünger Künstler Bayreuth» (Німеччина 2010 – 2016), «Medynes» (Литва 2016), Фестиваль давньої музики у Львові (2006, 2015, 2016), «Старовинна музика в стародавньому місті» ( м. Чернігів 2016, 2019 р.), «Музика в старому Львові» ( 2019-2020 р.).

Учасники:

Наталія Павлів

Ольга Мілоста

Богдан Кравченко

Роман Шестак

Наталія Павлів − молода виконавиця на українській поздовжній флейті, випускниця Львівської музичної академії ім. М. Лисенка (клас Б. Корчинської), лауреат Всеукраїнських конкурсів. У своїй творчій діяльності вдало поєднує сольне та ансамблеве виконавство, зокрема як незмінна учасниця та керівник сопілкового консорту «Dudalis », а також у різних камерних та оркестрових складах (бароковий оркестр Open Opera, м. Київ, інші). Учасниця майстер-курсів історично інформованого виконавства Н. Кожухаря (Росія), І. Короля ( Австрія) та Й. Халубек ( Німеччина ).

Окрім концертної діяльності, продовжує педагогічну традицію львівської школи професійного виконавства на українській хроматичній поздовжній флейті , виховуючи юних сопілкарів, серед яких чимало лауреатів міських та обласних конкурсів. Засновниця і керівник дитячого квінтету сопілкарів, а також перша в Україні дослідниця ролі поздовжних флейт у творчості Й. С. Баха.

Ольга Мілоста – поздовжна флейта, Львів

Юна виконавиця є уродженкою Рівненщини, випускницею Рівненського музичного училища і нині – студенткою Львівської Національної Музичної Академії ім. М. Лисенка (у класі Божени Корчинської).

Мистецьке портфоліо Ольги Мілости наповнене численними музичними подіями, перемогами на конкурсах, участі у фестивалях і різноманітних проектах, серед яких:

– Всеукраїнський конкурс «Волинська Гуковиця» (Луцьк, 2010, І премія);

– ІІ Міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв «Арт преміум» (Київ, 2010, ІІ премія);

– І Міжнародний конкурс інструменталістів ім. Є.Станковича (Київ 2012, І премія);

участь в оперному проекті «Open Opera» (Г. Перселл «Дідона та Еней», Львів-Суми-Київ 2017),квартеті «DUDALIS». Молода виконавиця є постійною учасницею молодіжного проекту «Молодь музикує в музеї» (Львів), а також спрівпрацює із артистами різних жанрів, зокрема, брала участь у записі пісень знаного барда Макса Паленка (фьюжн, імпровізація).

Богдан Кравченко – молодий виконавець на українській поздовжній флейті, випускник Львівської музичної академії ім. М. Лисенка (клас М. Корчинського), лауреат Всеукраїнських конкурсів. Учасником сопілкового консорту «Dudalis». Окрім концертної діяльності, продовжує педагогічну традицію львівської школи професійного виконавства на українській хроматичній поздовжній флейті , виховуючи юних сопілкарів, серед яких є лауреати міських та обласних конкурсів.

Роман Шестак – професійний виконавець на українській хроматичній поздовжній флейті. Випускник Дрогобицького державного музичного училища ім. Василя Барвінського, а згодом і Львівської Національної Музичної Академії ім. М.В. Лисенка (клас старшого викладача Божени Корчинської). Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Учасник квартету «DUDALIS». Веде активну концертну діяльність, як в Україні так і за її межами (різноманітні фестивалі, конкурси, а також благодійні концерти). Учасник фестивалю молодих виконавців (м.Байройт) та «Старовинної музики у стародавньому місті» (м. Чернігів).

Окрім концертної діяльності, працює у Дрогобицькій музичній школі №2 ім. Романа Сороки

Поділитись