Ірина Кірчанова – фортепіано

Загальна інформація

Концертуюча піаністка. Навчалася у ЛССМШІ ім. С. Крушельницької (клас викладача-методиста О. С. Амбарцумян) та ЛНМА імені М.В. Лисенка у класі проф. Й. Ерминя.

2014 – 2017 рр. – аспірантка кафедри спеціального фортепіано (клас проф. Й. Ерминя). Працює у ЛНМА ім. М. Лисенка (з 2013 р. і до сьогодні) та у ЛССМШІ ім. С. Крушельницької (з 2016 р. і до цього часу).

Як солістка є Лауреаткою Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. Серед них до прикладу: Лауреатка II премії Міжнародного конкурсу піаністів ім. Б. Крістофорі (Санкт-Петербург, Росія, травень 2013), Лауреатка III премії VII Шопенівського Міжнародного конкурсу піаністів ім. Г. і Л. Стефанських (Краків, Польща, червень 2016).

Також веде активну концертну діяльність як артистка камерного ансамблю, бере участь у конкурсах та є лауреаткою, є активною учасницею фестивалів, майстер-класів, зокрема – запрошеною піаністкою на концертні виступи XVI Міжнародних майстер-класів для кларнета та саксофона (м. Острава, Чехія, липень 2017).  У вересні 2020 р. за ініціативи Ірини у Львові в рамках фестивалю “Контрасти” відбулося виконання мелодрами А. Шенберга “Місячний П’єро” (де також виконувала і партію фортепіано, ідея українського перекладу та сам переклад Максима Римара). Ще одне виконання мелодрами в українському перекладі відбулося також на сцені Львівської філармонії, вже у грудні 2020 р. в рамках Концертної серії “Pro et contra”.

У творчій біографії Ірини вже понад 35 конкурсів у якості концертмейстера в Україні та за кордоном (Польща, Італія, Хорватія, Чехія, Словаччина та ін.), численні відзнаки у категорії “Кращий концертмейстер” (наприклад, з останніх – диплом найкращого концертмейстера конкурсу молодих вокалістів ім. Василя Сліпака (2021). Приймає участь у різноманітних майстер-класах ( наприклад майстер-класи Igor Frantisák (кларнет, 2017), Друга Літня Музична Академія Дори Шварцберг (2017), Toon Fret (флейта, 2018), Янош Балінт (флейта, 2019), Олег Каськів (скрипка, вересень 2019), Богдана Півненко (скрипка, 2021), Sir James Galway (флейта, 2021), Оперна школа Coloratura Opera lab (2021), Агата Шимчевська (скрипка, 2021), Валерій Соколов (скрипка, 2021, 2022), майстер-класи в рамках конкурсу молодих вокалістів ім. Василя Сліпака (2021), Матвій Дьомін (флейта, 2022), Олег Криса (скрипка, 2022), Марія Перадзинська (флейта, 2022) та ін.

Спільні виступи зокрема з такими виконавцями як: Геза Барта Bartha Geza (кларнет, 2015), Ігор Франтішак Igor Frantisák (кларнет, 2017 та 2018), Корнел Волак Kornel Wolak (кларнет, 2017), Пьотр Лято Piotr Lato (кларнет, 2018), Ян Романовський Jan Romanowski (скрипка, 2019), Валерій Соколов (скрипка, 2021), Олександр Пірієв (віолончель, 2021), Олексій Пальчиков (тенор, 2022) та багато інших.

У співпраці з організатором благодійних подій Германом Гошкадором та “Театром ім. Франца Кафки” підготувала ряд програм та благодійних концертів, які відбувалися у Львові та в містах західної України впродовж 2022-2023 рр.

В листопаді 2022 року була запрошена для участі в благодійних “Українських Вечорницях”, організованих УГКЦ “Всіх Святих” у м. Гамбург (Німеччина), де яскраво представила творчість українських композиторів як солістка, а також і як концертмейстер дівочого хору та у дуеті з Олексієм Пальчиковим (тенор, Україна – Німеччина).

У серпні 2023 року за ініціативи директора ЛДМЛ імені Соломії Крушельницької п. Лева Закопця , а також благодійних організацій і фондів “Іспанський центр”, “Cluster SOS Ucrania”, “Alas de Ucrania ” та багатьох ін., разом з учнями Ліцею приймала участь у концертній серії містами Памплона й Тудела  (Іспанія). Концерти відбулися на найвищому рівні, публіка зустрічала гостей шаленими оваціями й надзвичайно теплим прийомом, усі гості на кожному з концертів, у тому числі й високоповажні мери міст, – були вражені та захоплені українськими музикантами.

У вересні 2023 року в туристично-рекреаційному центрі Chardworek, що біля Бжозува (Польща) разом з учнями ЛДМЛ імені Соломії Крушельницької приймала участь у проєкті обміну польсько-української молоді, де мала змогу поспівпрацювати з хором зі Стальової Волі (Chór Dziewczęcy Puellarum Cantus, Stalowa Wola), а також підготувати концерт з учнями ЛДМЛ імені Соломії Крушельницької, який теж відбувся з великим успіхом.

Активно вдосконалюється, вивчає новий репертуар, постійно приймає участь у різноманітних концертах, фестивалях, співпрацює з різними виконавцями й артистами, активно пропагуючи в Україні та за кордоном твори українських композиторів.

Поділитись