Ірина Мазур – хореографка – хореограф, режисер-постановник, керівник модерн-балету «Життя»

Загальна інформація

Ірина Мазур — хореографка, режисерка-постановниця, керівниця модерн-балету «Життя», генеральна директорка мистецького центру «Кубок Лева», народна артистка України (2017).

Народилася 1964 року у Львові в сім’ї робітників.

Закінчила музичну школу по класу баяна і танцювальну школу по класу балету. Учениця Вікентія Рудчика.

1982 року вийшла заміж і замість продовження навчання виїхала до чоловіка в Німеччину, де він служив. 1983 року народила сина Володимира.

1986 року після п’яти років роботи танцюристами у джаз-балеті Мануели Шварц у Німеччині Ірина з чоловіком, режисером Стефаном Мазуром, створили у Львові шоу-балет «Життя». Разом з балетом Ірина побувала у понад 50 країнах світу. Згодом Стефан Адамович зайнявся будівельним бізнесом і відійшов від творчості, а син Володимир почав виступати в балеті «Життя» в якості соліста.

Навчалася на хореографа у Львові та на режисера — у Рівненському державному інституті культури.

2004 року з «Дикими танцями» у постановці Ірини Мазур за участі балету «Життя» співачка Руслана перемогла на «Євробаченні-2004». Тоді ж Ірина Володимирівна отримала звання заслуженої артистки України.

2005 року під час київського «Євробачення» балет презентував хореографічну сюїту «Спогади ватри». Найдовший гастрольний тур (30 концертів протягом 20 днів) балет здійснив у Великій Британії. Наймасовішим був його виступ у Сеулі на Олімпійському стадіоні «Чамшиль» у присутності 100 000 глядачів (вересень 2009 року).

2017 року Ірині Володимирівні присвоєне звання народної артистки України.

 

Поділитись

Партнери