Іван Лиховид — контрабас

Загальна інформація

Іван Лиховид народився 1989 року в місті Суми, Україна. В 2002 році він закінчив ДМШ №4 по класу фортепіано, викладач Л.О. Деміденко. В 2004 році поступив до Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського на факультет струнно-смичкових інструментів, клас контрабаса, старший викладач М.О. Недайхліб. Протягом навчання в училищі, він активно брав участь в концертах, творчих зустрічах, сольних виступах, конкурсах та музичних фестивалях. Переможець та лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів («Харківські асамблеї», Харків, Україна 3 місце (2006), 1 місце (2008), Міжнародний музичний конкурс, Донецьк 2 місце (2007)).

В 2007, разом зі студентським камерним оркестром, диригент Р. Хомініч, виконав Концерт для контрабаса з оркестром сі-мінор Джованні Боттезіні.

В 2008 році поступив до Національної Музичної Академії України ім. П.І. Чайковського, клас професора Б.В. Сойки. Закінчив з відзнакою в 2013 році. З перших років навчання в Києві Іван почав здобувати досвід в професійних оркестрах, таких як Національний симфонічний оркестр радіо та телебачення України, Національний театр опери та балету України ім. Т.Г. Шевченка, симфонічний оркестр оперної студії при НМАУ ім. П.І. Чайковського.

У 2010 році почав працювати в Національному Президентському Оркестрі України в групі контрабасів.

В листопаді 2010 року Іван виграв прослуховування до Національного Симфонічного Оркестру України, де він працював до 2017 року. Разом з НЗАСОУ брав участь у безлічі міжнародних музичних фестивалях та гастрольних турах до Канади, Китаю, Японії, США, а також країн Західної та Східної Європи. У 2016 році як концертмейстер групи контрабасів брав участь в записі першої симфонії Б. Лятошинського, під батутою Володимира Сіренко.

У 2017 році Іван був запрошений на посаду помічник концертмейстера групи контрабасів до Kunming International Philharmonic. У 2018 році в рамках Kunming International Music Festival and Workshop на сцені Kunming College of the Arts виконав 6 Багателей для двох контрабасів Клауса Дільмана  (разом із Павло Благий). В березні цього ж року разом з Ісааком Харачічем (віолончель) виконав дует для віолончелі та контрабаса Доменіко Драгонетті.

У 2020 році Іван починає працювати в Kyiv Symphony Orchestra. Разом з колективом бере участь в міжнародних фестивалях, прем’єрних постановках та гастрольних турах країнами Західної Європи.

У вересні 2021 року виграв прослуховування до Львівського Національного Академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, де і працює понині. В квітні 2022 року разом з музикантами з Національного ансамблю солістів «Київська Камерата» Кирилом Бондарем (скрипка) та Валентиною Буграк (альт), а також з артистами оркестру Львівської опери Дмитром Лиском (скрипка) та Михайлом Сегеденко (віолончель) провів концерт присвячений Борису Лятошинському. Подія відбулась в глядацькій залі Львівської опери, спеціальні гості: диригент, композитор, культурний менеджер Іван Остапович та консультант Liatoshynsky Club, хранителька музею-кабінету Б. Лятошинського Тетяна Гомон.

Поділитись