Оксана Коломієць – сопрано

Загальна інформація

Коломієць Оксана – солістка Львівської національної філармонії у складі квартету бандуристок «Львів’янки», заслужена артистка України, член Національної спілки кобзарів України.

Народилася на Львівщині. Музичну освіту здобула у Львівській національній музичній академії ім. М.Лисенка, де закінчила оркестровий факультет (клас бандури засл. діяча мистецтв України О.Герасименко, 2006), та вокальний факультет (клас сольного співу засл. артистки України А.Дашак, 2009).

У 2009-2011 рр. — солістка оперної студії Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, де виконувала партії в операх: С.Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» (партію Оксани), В.А.Моцарта «Дон Жуан» (партію Церліни), Г.Доніцетті «Любовний напій» (партію Адіни) та С.Людкевича «Довбуш» (першовиконавиця партії Марічки).

З 2005 року працює солісткою Львівської обласної філармонії у складі квартету бандуристок «Львів’янки», який був створений з метою популяризації бандури та української музичної культури. Репертуар колективу налічує понад 200 творів різноманітних жанрів та стилів, значна частина яких записані у шести аудіо альбомах («Калино, покровителько любові», «Львів’янки», «Скарби душі», «Amabile», «Казкове Різдво», «Класика у храмі»). Записами цього шанованого квартету озвучено багато програм на радіо і телебаченні України та різних країн світу. За всі роки творчої діяльності у цьому колективі, співачка-бандуристка виступила у численних концертах по всій Україні та закордоном. За нею закріплені сольні партії репертуару квартету у творах різних стилів та жанрів, від епохи бароко до найновіших творів сучасних композиторів, котрі часто пишуть саме під її голос. Цей колектив з незмінним успіхом представляє українську та європейську музичну культуру в концертних залах не лише України, але й Німеччини, Швейцарії, Австрії, Франції, Угорщини, Іспанії, Чехії та Польщі. Квартет бандуристок «Львів’янки», у складі Оксани Коломієць, Лесі Стефанко, Ірини Плахтій та Олени Ніколенко, неодноразово нагороджений почесними дипломами, грамотами та подяками за активну національно-громадську позицію і пропаганду стандартів високого українського та світового мистецтва адаптованого до особливого і примхливого українського національного інструменту бандури.

У травні 2019року всім учасницям колективу було присвоєне високе звання «Заслужений артист України».

Поділитись