Роман Кресленко — диригент

Загальна інформація

Український дириґент, лауреат стипендії Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного мистецтва. Представник української диригентської школи, яка бере свої витоки від славетного диригента та композитора Миколи Колесси. Головний диригент LUMOS orchestra, художній керівник та диригент камерного та симфонічного оркестру Національного університету «Львівської політехніки». З початку сезону 2022/23 диригент Академічного симфонічного оркестру «ІNSO-Львів» (International Symphony Orchestra) .

У співпраці з KLK New Music та львівським оркестром Lemberg Sinfonietta виступає постійним сесійним диригентом таких фестивалів як: «Dmitri Shostakovich International Composers’ Competition», «BRUNO MADERNA International Composers’ Competition», «Alfred Schnittke Composers Competition», «MUSICA PER ARCHI  Music Composers’ Competition», «ORIENT / OCCIDENT  Music Composers’ Competition». Досягнув високих результатів як інтерпретатор сучасної зарубіжної та української музики. Під його керівництвом було виконано понад 100 прем’єр творів сучасних композиторів з усіх куточків світу: Австралії, країн  Європи, Америки, Азії.

У 2020 році на фестивалі «Контрасти» під час концертної серії «Pro et Contra. Сцена нової музики» було втілено в життя мелодраму для голосу та інструментального ансамблю «Місячний П’єро» Арнольда Шенберґа.  Це виконання, під батутою Романа Кресленка, отримало номінацію «Концерт року» в рейтингу музичних подій та персоналій 2020 року від Аделіни Єфіменко. А у 2021 році, на цьому ж фестивалі, диригент інтерпретує твір молодого українського композитора, володаря Стипендії Шептицького – Юрія Пікуша «Summa Tempologica».

Влітку 2019 року диригував заключним концертом Фестивалю молодіжних хорів та оркестрів «Wscod Zachod Zblizenia» (м. Радомсько, Польща), а вже за кілька днів – заключним концертом Фестивалю молодіжних хорів та оркестрів «Шенгенський меридіан» (Словаччина, м. Кошице)

Співпрацював з різними оркестрами, серед яких: Trondheim Symphony Orchestra (TSO, Норвевія, м. Тронгейм), Тайюанський симфонічний оркестр (Тайюань, Китай), Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії ім. Мирослава Скорика, Академічний симфонічний оркестр Луганської філармонії, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», Оркестр та хор «Con Fuoco» (Краків, Польща), Lemberg Sinfonietta, зведений оркестр та хор фестивалю «Шенгенський меридіан» (Кошице, Словаччина) та ін.

Брав участь у багатьох фестивалях та конкурсах серед яких: «Wschod Zachod Zblizenia» (Радомсько, Польща), «Віртуози» (м. Львів), «Чарівний камертон» (м. Харків), «Академія» (м. Львів), «Яскрава країна» (м. Трускавець), «Шенгенський меридіан» (Кошице, Словаччина), «Контрасти» (м. Львів),  Third International Stefan Turchak Competition of Conductors (м. Київ), Princess Astrid International Music Competition (Тронгейм, Норвегія) та ін.

Диригент, в якому поєднується мистецький талант, глибоке бачення інтерпретацій творів та широкий музичний репертуар.

Поділитись