Національний ансамбль солістів “Київська камерата”

Загальна інформація

Національний ансамбль солістів “Київська камерата” був створений Валерієм Матюхіним як Ансамбль камерної музики при Спілці композиторів України у 1977 році. Ідейних натхненних, невтомний керівник та диригент ансамблю Валерій Матюхін розвивав колектив впродовж 46 років. На зорі відновленої Незалежності та впродовж складного часу утвердження самостійної української держави і до 2023 року, “Київська камерата” працює як незалежний колектив. У 2000 році оркестру присвоєно статус Національного, який утвердив чільне місце колективу через провідних оркестрів країни. В різний час з колективом працювали як художні керівники видатні музичні постаті країни – Мирослав Скорик, Іван Карабиць та Мирослав Скорик.

Серед українських авторів, які співпрацювали та писали для ансамблю знайдемо десятки імен – від класиків сучасної музики до молодих композиторів–шукачів нового звучання. Для оркестру творили музику Валентин Сильвестров, Євген Станкович, Мирослав Скорик, Іван Карабиць, Олег Ківа, Віталій Губаренко, Юрій Іщенко, Левко Колодуб, Леонід Грабовський, Володимир Зубицький та Леся Дичко, Ганна Гаврилець, Золтан Алмаші, Юлія Гомельська, Кармелла Цепколенко та багато інших митців.

Валерій Матюхін пішов у засвіти весною у 2023 році. Це стало великою втратою не лише для колективу, а й для всієї музичної спільноти в країні. Оркестр й надалі продовжує справу свого багатолітнього керівника та наставника. У 2023 році в. о. генеральної директорки та художньої керівниці оркестру стала відома скрипалька та солістка оркестру Богдана Півненко.

Поділитись