Міхаель Цукернік, дириґент (Швейцарія)

Загальна інформація

Закінчив Берлінський університет мистецтв, а згодом аспірантуру у Віденському університеті мистецтв за фахом оперно-симфонічного дириґування та Академію музики імені Карла Марії фон Вебера в Дрездені. Гра на литаврах в симфонічних колективах Барселони і Окленда не пройшли безслідно в гастрольному графіку молодого дириґента. Ще в юності Міхаель Цукернік став наймолодшим солістом ізраїльського симфонічного оркестру в Рішон-ле-Ціон, де виконував партії на ударних інструментах.

На формування дириґентських якостей Цукерніка значний вплив здійснив відомий фінський дириґент, композитор і педагог Йорма Панулія. Заняття з ним тривали в Фінляндії, Швеції, Німеччини, Росії та Хорватії. Паралельно Міхаель удосконалював свою дириґентську майстерність на майстер-класах у Геннадія Рождественського, Густава Майера, Володимира Понькіна, Коліна Меттерса, Лейфа Сегерстама, Отто-Вернера Мюллера, Яноша Фурст, сера Коліна Девіса і П’єра Булеза. Він брав участь в німецьких прем’єрах творів сучасних композиторів: симфонії № 102 Лейфа Сегерстама і Адажіо для струнного оркестру Вольфганга Риму.

У різний час Міхаель Цукернік проводив концерти за пультом таких музичних колективів, як Ваймарська Штаатскапелла, симфонічний оркестр Вупперталя, Бетховенський оркестр Бонна, Нюрнберзький симфонічний оркестр, симфонічний оркестр Геттінгена, Державний Академічний симфонічний оркестр Санкт-Петербурга, Московський симфонічний оркестр, Філармонійний оркестр Тюрінгії, симфонічний оркестр «Нова Філармонія Вестфалії», камерний оркестр Берлінського Концертхаус, симфонічний оркестр Берліна, філармонічний оркестр Південно-Східної Німеччини (Констанц), Камерний філармонічний оркестр Праги (Чехія), Філармонійний Оркестр Мінеральних Вод в Кисловодську.

Успішне співробітництво Міхаеля Цукернік з симфонічним оркестром Макао в Китаї, а також концертні тури в Новій Зеландії з симфонічним оркестром Окленда залишили яскравий слід у творчій біографії дириґента. Яскравим тому прикладом можуть послужити інтенсивні гастролі у Китаї в 2006 році. Тоді Міхаель Цукернік дириґував десять концертів в Шанхайській Опері, Культурному Центрі Пекіна і в інших концертно-театральних комплексах Піднебесної. Він володіє кількома мовами, вільно спілкується російською, англійською, німецькою, французькою, іспанською та івритом.

У 2002 році в Берліні Міхаель заснував Філармонійний камерний оркестр. За цей час колектив міцно зміцнив свої позиції на європейській музичній сцені, знайшов індивідуальний і неповторний стиль звучання. Філармонійний камерний оркестр Берліна під управлінням Міхаеля Цукерніка активно гастролює на кращих концертних майданчиках світу, беручи участь в провідних проєктах класичної музики, в тому числі в країнах Азії: Китаї та Південній Кореї.

Ансамбль виступав в таких відомих залах як Konzerthaus та Філармонія в Берліні, Гевандхаус в Ляйпциґу і Французькому Будиноку на Фрідріхсштадте, що у Берліні. Пізніше Міхаель Цукернік скористався своїм шансом і представив камерний оркестр на міжнародній сцені:  у Південній Кореї, Китаї, включаючи концерти в Оперному театрі в Шанхаї, Культурному центрі Пекіна і Концертному залі Забороненого міста в Пекіні.

Роботу з філармонічним камерним оркестром Берліна Міхаель Цукернік в рівній мірі поєднує і з не менш блискучим музичним колективом з Угорщини – Камерним оркестром MAV (Будапешт). Творчий альянс дириґента з оркестром приваблює своїми оригінальними ідеями, художніми думками і перспективами.

 

Поділитись