Міхаель Цукернік, диригент (Швейцарія)

Загальна інформація

Закінчив Берлінський університет мистецтв, а згодом аспірантуру в університеті мистецтв Відня за фахом оперно-симфонічного диригування та Академію музики імені Карла Марії фон Вебера в Дрездені, музикант співпрацював з низкою провідних оркестрів світу. Гра на літаврах в симфонічних колективах Барселони і Окленда не пройшла безслідно в гастрольному графіку молодого диригента. Ще в юності Міхаель Цукернік став наймолодшим солістом ізраїльського симфонічного оркестру в Рішон-ле-Ціон, де виконував партії на ударних інструментах.

На формування диригентських якостей на  Цукерніка значний вплив зробив відомий фінський диригент, композитор і педагог Йорма Панулія. Заняття з ним тривали в Фінляндії, Швеції, Німеччини, Росії та Хорватії. Паралельно Міхаель удосконалював свою диригентську майстерність в майстер-класах у Геннадія Рождественського, Густава Майера, Володимира Понькін, Коліна Меттерса, Лейфа Сегерстама, Отто-Вернера Мюллера, Яноша Фурст, сера Коліна Девіса і П’єра Булеза. Він брав участь в німецьких прем’єрах творів сучасних композиторів: симфонії № 102 Лейфа Сёгерстама і Адажіо для струнного оркестру Вольфганга Риму.
Ансамбль виступав в таких відомих залах як Концертний будинку й Філармонія в Берліні, Гевандхаус в Лейпцигу і Французький Будинок в Фрідріхсштадте Берліна. Пізніше Міхаель Цукернік скористався своїм шансом, і представив камерний оркестр на міжнародній сцені. В результаті група отримала запрошення і зробила тур по Південній Кореї, де Маестро Цукернік провів дюжину концертів. Після цього було кілька турів по Китаю, включаючи концерти в Оперному театрі в Шанхаї, Культурному центрі Пекіна і Концертному залі Забороненого міста в Пекіні.

У різний час Міхаель Цукернік проводив концерти за пультом таких музичних колективів, як Веймарська Штаатскапелла, симфонічний оркестр Вупперталя, Бетховенський оркестр Бонна, Нюрнберзький симфонічний оркестр, симфонічний оркестр Геттінгена, Державний Академічний симфонічний оркестр Санкт-Петербурга, Московський симфонічний оркестр, Філармонійний оркестр Тюрінгії, симфонічний оркестр «Нова Філармонія Вестфалії», камерний оркестр Берлінського Концертхаус, симфонічний оркестр Берліна, філармонічний й оркестр Південно-Східної Німеччини (Констанц), Камерний філармонічний оркестр Праги (Чехія), Філармонійний Оркестр Мінеральних Вод в Кисловодську. У сезоні 2011-2012 років Міхаель Цукернік був першим запрошеним диригентом в Академічному симфонічному оркестрі Самарської державної філармонії.
Успішне співробітництво Міхаеля Цукернік з симфонічним оркестром Макао в Китаї, а також концертні тури в Новій Зеландії з симфонічним оркестром Окленда залишили яскравий слід у творчій біографії диригента. Яскравим тому прикладом можуть послужити інтенсивні гастролі по Китаю в 2006 році. Тоді Міхаель Цукернік продирижировал десять концертів в Шанхайській Опері, Культурному Центрі Пекіна і в інших концертно-театральних комплексах Піднебесної.

Він володіє кількома мовами, вільно спілкується російською, англійською, німецькою, французькою, іспанською та івритом.
Диригент давно вже перебрався до Німеччини. У 2002 році в Берліні Міхаель заснував Філармонійний камерний оркестр. За цей час колектив міцно зміцнив свої позиції на європейській музичній сцені, знайшов індивідуальний і неповторний стиль звучання. Філармонійний камерний оркестр Берліна під управлінням Міхаеля Цукернік активно гастролює на кращих концертних майданчиках світу, беручи участь в провідних проектах класичної музики, в тому числі в країнах Азії: Китаї та Південній Кореї.
У цих державах зовсім особлива аудиторія і приголомшлива національна культура. Люди небайдужі до експериментів, в тому числі і в області класичної музики. Не так давно Міхаель Цукернік запропонував увазі публіки документальний фільм, збудувавши картинку таким чином, щоб вона відповідала необхідним канонам музичного твору. Вийшов свого роду експериментальний, частково освітній відеокліп, який супроводжує живий виступ.
Виступ філармонічного оркестру Берліна в Москві під управлінням Міхаеля Цукернік на сцені Светлановского залу Будинку музики викликало широкий громадський резонанс.

Свої концертні з філармонічним камерним оркестром Берліна Міхаель Цукернік в рівній мірі поєднує і з не менш блискучим музичним колективом з Угорщини – Камерним оркестром MAV (Будапешт). Творчий альянс диригента з оркестром приваблює своїми оригінальними ідеями, художніми думками і перспективами.
Серед творчих партнерів по сцені Міхаеля Цукернік такі відомі музиканти, як Андрій Гаврилов, Олександр Гиндин, Кирило Трусов, Даніель і Олександр Гурфінкеля і багато інших.
В даний час Міхаель Цукернік проживає в Цюріху зі своєю дружиною і двома дітьми.

 

Поділитись