Оксана Гретчин — скрипка

Загальна інформація

Випускниця Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка та аспірантури у класі професора Георгія Павлія. Під час навчання у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка була концертмейстером камерного оркестру “PERPETUUM MOBILE” та учасницею літньої музичної академії ім. А. Брукнера ( Австрія, 2006).

Активно концертує як солістка, учасниця камерних складів та артистка оркестру. Неодноразово виконувала роль запрошеного концертмейстера оркестру Ukrainian Festival Orchestra та Симфонічного оркестру Львівської національної філармонії (США, 2023; Польща, 2023).

В останньому сезоні концертувала як із сольними програмами, так і як солістка у супроводі оркестру в Україні, Польщі, Туреччині, США та Австралії, зокрема з творами Брамса, Джона Корільяно, Моцарта, Плаєла, Штаміца, Йозефа Сука. Сезон 2024-2025 серед інших включатиме сольні виступи з оркестрами Коста-Ріки та Австралії, а також творчу співпрацю з відомим чеським віолончелістом Іржі Бартою у британському турі в міжнародних музичних центрах, зокрема в Лондоні і Бірмінгемі.

У вільний від музики час Оксана Гретчин втілює свій творчий потенціал в іншій мистецькій площині – вона також талановита художниця. Її картини в техніці крапкового розпису, що давно вийшли за межі звичайного хобі, за останні три роки вже були представлені на різноманітних виставках і аукціонах не лише в Україні, а й за її межами. Так, картини художниці є в приватних колекціях в Польщі, Німеччині, Австрії, Ірландії, Англії та США. А нещодавно відбулося відкриття Першої персональної виставки картин Оксани Гретчин в Українському Національному Музеї-Архіві в Клівленді (штат Огайо, США).

Поділитись