Олена Мацелюх – орган

Загальна інформація

Провідна українська органістка Олена Мацелюх є солісткою Львівської національної філармонії ім.Мирослава Скорика, Рівненської філармонії, а також Будинку органної та камерної музики у Львові. Вона виступає зі своїми концертними програмами по всій Україні і постійно гастролює у Швейцарії, Німеччині, Франції, Іспанії, Польщі, Чехії, Данії та США.

Як один із кращих інтерпретаторів органної творчості Й. С. Баха у Східній Європі Олена Мацелюх вже декілька років відкриває Бахівські Фестивалі у Брно (Чехія) та у Вроцлаві. У Польщі Олену Мацелюх вітають шанувальники її таланту й на кількох інших фестивалях – зокрема, на «Музика в Старому Кракові».

Її багаторічний виконавський доробок органістки є зафіксований на її сольних компакт-дисках “Benedictus” (“Благословен”), “Amazing Grace” (“Неймовірна благодать”), на авторських CD Богдана Котюка “Reflections” & “Mood and Spirits”, а також на спільному з виконавцем на флейті Пана мульти інструменталістом Ігорем Мацелюхом CD “Syrinx”. Репертуар органістки складають понад 20 сольних програм, а також у складі різних ансамблів.

Олена Мацелюх є відома і як науковець. Її дослідження в області органного мистецтва систематично публікуються в українських та закордонних альманахах, музикознавчих наукових збірниках і журналах. У 2021 році Олена Мацелюх захистила докторську дисертацію на тему «Сакральне і профанне в органній творчості композиторів України та Чехії», в Чехії – Palacký University Olomouc.

Олена Мацелюх – артистичний директор VI-го і VII-го Міжнародних фестивалів органної музики «Діапазон», які з величезним успіхом пройшли у Львівському будинку органної та камерної музики у жовтні 2016 та липні 2017 років. У Львівській філармонії вона є засновником і директором вже п’яти Міжнародних фестивалів літньої пори «Pizzicato e Сantabile», а також двох зимових Бахівських фестивалів «Bach Сontemporary».

Олена Мацелюх – прод’юсер і співорганізатор двох Міжнародних Фестивалів органної музики у Рівному – «Musica viva Organum» («Жива музика органу») та «Festival Organ Cathedral» («Органний собор»). Вона заснувала у 2019 році Міжнародний Фестиваль «Lucesk Оrganum» («Світло Луцького Органа»), а також вже декілька років є співорганізатором Міжнародних органних фестивалів у Чернівцях.

Організаторська й просвітницька діяльність науковця і визнаного авторитета в органному мистецтві Олени Мацелюх добре знана за межами України.

композитор і музиколог

Богдан Котюк

Поділитись