Олена Єременко — нікельхарпа

Загальна інформація

Народилася в Кропивницькому, в родині музикантів-скрипалів від поколінь, що зберігають традиції скрипкового виконавчого мистецтва школи Столярського. В 1998 році закінчила Кіровоградське музичне училище з відзнакою. У 2004 Львівську Державну Музичну Академію в класі Н. П. Пославської. Ще під час навчання в учбових закладах почала пробувати себе в різних стилях музики. Грала в progressive-rock гурті Ichthyander Dad’s Only Dolphin, grunge-rock гурті «Віранда», а також у львівському гурті «Право на Казку».

У 2002 році заснувала львівський фольк-бенд «Бурдон» з яким співпрацювала до травня 2018 року і записала чотири альбоми: Re:Karpatia (2006), «Вам Колядочка» (2006), «Тайстра Чугайстра» (2008), «Дівиця» (2013). У 2007 році брала участь в міжнародному шведсько-українському проєкті SWIЖЕ, фінансованому Шведським Інститутом (SI). У 2008 році отримала стипендію Шведського Інституту Visby Program і з вересня по грудень навчалася в Malungs Folkhogskolan в класі народного шведського скрипаля Каллє Альмлофа (Kalle Almlöf).

У 2012 році зреалізувала грант Польського Інституту Gaude Polonia під керівництвом проф. Марії Пом’яновської. Співпрацювала з такими гуртами як Caci Vorba, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu (нагорода Гран Прі на фестивалі Польського Радіо Nowa Tradycja, 2012), Arcus Polonaie, Babooshi, Kurbasy, Tatosh Banda, проєкт Уляни Горбаченської «Солоспіви» (2011-2012). В роках 2012-2015 співпрацювала з Міжнародним Осередком Театральних Практик «Гардженіце» як акторка-музикантка.

Учасниця гуртів Dzikie Jablka (Польща), Sprinkle Blizzard (Польща-Україна-Бельгія-Австрія), ROOMs Ensemble (Україна-Польща-Швеція-Молдова).

Співпрацює з Артистичним Гуртом Оповідачів Grupa Studnia O, з якими творить музичне забарвлення казок різних країн світу для дітей та дорослих. У 2014-2021 роках співпрацювала з ансамблем давньої музики Orkiestra Czasow Zarazy, з якими записала два альбоми: Telemann’s Poland (2014) та Stil Polonaise (2018). Від 2016 року є членом Міжнародної Спілки Нікельхарпістів (International Nyckelharpa Community) та проводить майстеркласи гри на нікельхарпі в Німеччині. У 2018-2020 співтворила міжнародний проєкт Building Bridges Through Music, який щороку відбувається в місті Аскона, Швейцарія. Від 2021 року співпрацює з Вроцлавським театром Pieśń Kozła, гуртом Karolina Ćicha i Spółka та ансамблем Kapela Niwinskich.

Концертувала в таких країнах як Польща, Швеція, Швейцарія, Словенія, Чехія, Словаччина, Угорщина, Китай, Німеччина, Франція, Італія, Канада, Фінляндія, Іран, Узбекистан, Росія, Білорусь, Сербія, Хорватія. Від 2012 року живе у Варшаві.

Поділитись