Фортепіанний дует Кушнір-Чіпак

Загальна інформація

Ще з часів навчання у Львівській музичній академії імені М.Лисенка у розпочали Ольга Чіпак та Олексій Кушнір їхню співпрацю, сьогодні належать вони (Piano Duo Chipak Kushnir) до найвідоміших фортепіанних дуетів міжнародної сцени. Важливим етапом становлення були успіхи на найвідоміших міжнародних дуетних конкурсах:

1 премія та приз за сучасний твір „Rom-98“
2 премія – Torneo Internazionale di Musica (2000)
2 премія – Конкурс камерної музики (Кальтанісетта, Італія, 2000 )
1 премія – „Premio Seiler” (2002)
2 премія – „Palma d’Oro” (2002)
1 премія та спеціальний приз за найкраще виконання твору В. Лютославського на конкурсі фортепіанних дуетів (Бєлосток, Польща, 2002)
1 премія на конкурсі ф-них дуетів ХХ століття „Premio Valentino Bucchi” (2003)
2 премія та приз публіки „Dranoff Two Piano Competition” (Маямі, США, 2003)
1 премія та спеціальний приз на фортепіанному конкурсі в Сан Маріно (2006)

Концертна діяльність у багатьох країнах та у престижних залах як: Концертхауз, Салон Крістофорі (Берлін), Зала Бальдіні (Рим), Великий зал Варшавської академії, Концертхауз (Відень), Стенвей-холл та Новий Світовий Центр (Маямі, США), Стенвей-холл (Пекін, Китай).

2007 – продукція прем‘єрного диску дуету з творами Й. Брамса, М. Регера та С. Рахманінова. Цей диск отримав у 2012 р. першу премію на конкурсі „Web Concert Hall”.

У 2011 р. в авторитетної звукозаписуючої компанії GENUIN вийшов другий диск дуету з творів Й. Брамса, який був пресою та критиками номінований на найпрестижнішу європейську премію „ECHO Klassik”.

У 2014 р. вийшов диск „Маски“ з парафразами та концертними фантазіями для фортепіанного дуету (GENUIN). Мали трансляції на радіо та телебаченні на таких відомих каналах як ARD, NDR, BR-Klassik, HR, ORF1.

Проводили майстер-класи: Академія Оксенгаузен, Аренсгоп (Німеччина), Пекін, Даліан (Китай).

Разом з дуетом Штенцль (з якими разом працюють) виховали багато лауреатів міжнародних конкурсів.

У 2019 р. вперше виконали дев’яту симфонію Л.ван Бетховена в обробці Ф.Ліста для двох ф-но з відомим американським ансамблем „Seraphic Fire”. А у 2021р. зробили перше у світі награння цього твору з оригінальною партією литавр.

У 2020 р. були першим фортепіанним дуетом, який мав честь виконати програму з творів Й. Брамса з прямою трансляцією на ORF 1 у відомому Музеї Брамса (Мюрцушляг, Австрія).

2021 р. – перше у світі награння дев’ятої симфонії Л. ван Бетховена в транскрипції Ф. Ліста з оригінальною партією литавр (GENUIN)

Актуально Ольга Чіпак та Олексій Кушнір є доцентами у Вищій Школі Музики та Театру (Росток, Німеччина) та у ЛДМА ім. Лисенка, де вони викладають фортепіанний дует.

Поділитись