Славомір Вільк – фортепіано

Загальна інформація

Закінчив з відзнакою Музичну академію в Гданську (клас фортепіано професора Вальдемара Войтала) та Королівську ірландську музичну академію в Дубліні (клас професора Джона О’Конора). Брав участь у фортепіанних майстер-класах Діни Йоффе, Йохеведа Каплінського, Володимира Крайнєва, Кевіна Кеннера, Віри Носіної, Джона О’Конора, Еви Поблоцької та Бернарда Рінгайсена.

Стипендіат Уряду Федеративної Республіки Німеччина, Прем’єр-міністра Республіки Польща, Міністра культури та національної спадщини та Товариства імені Фридерика Шопена у Варшаві. Отримав багато престижних нагород за внесок у популяризацію польської культури на батьківщині та за кордоном, у тому числі нагороду від Товариства друзів мистецтва в Гданську, нагороду від страхової компанії «Allianz Polska», мистецької нагороди від президента міста Щецин та нагороди від Західнопоморського грифону.

Півфіналіст Міжнародного конкурсу імені Фридерика Шопена у Варшаві (2005), Міжнародного конкурсу піаністів у Хамамацу (2006) та Міжнародного конкурсу піаністів у Дубліні (2009), лауреат Молодої сцени на Фестивалі польської фортепіанної музики у Слупську.

У складі фортепіанного тріо «Darius Piano Trio» став переможцем Міжнародного конкурсу камерної музики імені Йоганнеса Брамса в Гданську та посів третє місце на Міжнародному конкурсі імені Йоганнеса Брамса в австрійському місті Перчах.

Брав участь у численних концертах по всьому світу (в Африці, Північній Америці, Австралії, Азії та Європі). У 2010 році виступав у Лінкольн-центрі та Карнегі-холі у межах Міжнародного фестивалю Шопена в Нью-Йорку. Співпрацював з багатьма видатними диригентами, такими як Микола Дядюра, Хосе Марія Флоренсіо, Ян Кренц, Міхал Несторович, Януш Пшибильський, Зиґмунт Рихерт та Антоні Віт.

Здійснив багато записів для радіо та телебачення. Для лейблу DUX разом зі скрипалем Бартеком Нізьолом записав альбом із Подвійним концертом Фелікса Мендельсона-Бартольді та фортепіанними творами Сергія Борткевича. Працює на кафедрі фортепіано Музичної академії в Гданську та в Академії мистецтв у Щецині.

Поділитись