Володимир Сивохіп – диригент

Загальна інформація

Володимир Сивохіп – музикознавець та диригент, випускник історико-теоретичного факультету Львівської консерваторії (зараз – ЛНМА імені М. В. Лисенка) та аспірантури при Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України, кандидат мистецтвознавства. Із 1990 року виконував обов’язки відповідального секретаря ЛО Національної Спілки композиторів України, з 2005 р. – став членом Правління цієї організації, а з 2006 р. – Генеральний директор Львівської обласної філармонії. Також викладає у Львівській Національній музичній академії ім. М. Лисенка.

Як диригент почав свої виступи з Камерним хором «Глорія», з яким, окрім численних гастрольних поїздок, підготував авторські програми сучасних композиторів М. Скорика, Ю. Ланюка, А. Нікодемовіча, П. Васкса, А. Пярта, М. Пепи, здійснив численні прем’єрні виконання творів сучасних композиторів, зокрема – З. Буярського, І. Щербакова, Г. Гаврилець, В.Рунчака, В. Польової, О. Щетинського, Б. Фроляк, Б. Сегіна.

Успішно виступав на багатьох фестивалях: «Віртуози», «Контрасти», «Дні Європи у Львові», «Золотоверхий Київ», «Київ Музик Фест», «Музичні прем’єри сезону» у Києві, «Бах-Фест» у Сумах, «Клавіри моря» (Литва), «Confiteor» у Кракові, «Dni Muzyki Ukraińskiej» у Національній філармонії м. Варшава, «Dni muzyki oratoryjno-kantatowej» у Перемишлі, «Festiwal Muzyki Dawnej» в Старому Сончі, учасник «Międzynarodowych Spotkań Muzycznych «Wschód-Zachód» у Зеленій Гурі (Польща), «Freiburg Music Festival» (Німеччина), «Lohtai festivaali Sacred Music» (Фінляндія), «Falera Music Festival» (Швайцарія), «Музика в Гражді» (США) та ін., виступав, зокрема, із Hilliard Ensemble з виконаням творів Арво Пярта в Сейнах (Польща) та із Canadian Sinfonietta у знаменитій «Глен Гульд Студіо» (м. Торонто).

За особисті мистецькі досягнення та активну музично-громадську діяльність В. Сивохіпа нагороджено обласною премією ім. С. Людкевича, Державною премією ім. М. Лисенка, Лицарським Хрестом ордену Заслуги Республіки Польща, відзначено почесним званням Заслужений діяч мистецтв України, а також – численними громадськими відзнаками, зокрема, – почесним титулом «Галицький лицар».

3 листопада 2018 року нагороджено орденом «За розбудову України»

8 листопада 2018 року за вагомий особистий внесок у розвиток та збереження мистецьких традицій Володимиру Сивохіпу було урочисто вручено Почесну відзнаку Львівської обласної ради «100-річчя від дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки».

У 2019 році отримав вчене звання доцента. У лютому 2020 року Володимира Сивохіпа було нагороджено почесною відзнакою «Золотий Герб міста Львова»! Вона є надзвичайно престижною та присуджується видатним діячам, які відіграють неабияку роль у розвитку та популяризації міста Львова.

Поділитись