До Дня Незалежності України львівський композитор представив твір «Земля», використавши звучання планети, записане NASA

25.08.2019
Опис

Прем’єра твору «Земля» львівського композитора та джазового піаніста Михайла Олійника відбулася 22 серпня на сцені Львівської національної філармонії на концерті «У колі друзів», який був приурочений до Дня Незалежності України. Концерт, ініційований колективом філармонії – Академічним інструментальним ансамблем «Високий замок», об’єднав твори українських композиторів різних поколінь, аранжування народних пісень, солоспіви і світову прем’єру цієї композиції, написаної спеціально для концерту в рекордно швидкий термін – всього за 2 дні.

Твір «Земля» прозвучав у виконанні автора на фортепіано, і під час його гри у залі звучав звук вібрацій планети Земля, зафіксований і записаний супутниками NASA (Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору). До цього звучання Михайло Олійник додав ще звук вулиць міста Львова, таким чином поєднавши «космічне» звучання і атмосферу нашого сьогодення. Таким чином слухачі мали змогу почути «голос» Землі і зануритися в медитацію під час концерту.

Повну версію твору можна почути тут:

https://soundcloud.com/olimusiccompany/the-earth-michael-oliinyk

У задумі твору є ще кілька зашифрованих символів: твір тривав 365 секунд – наче цикл обертання планети, і щоб слідкувати на часом, виконавцеві довелося просто на сцені грати під налаштований секундомір. Твір є суцільною імпровізацією на фортепіано, але разом з тим, має три впізнавані мелодії – теми Землі, дня і ночі.

«Ідея твору – віднайти зв’язок зі Землею, відчути її голос, берегти її і жити в гармонії з нею. Бо час спливає з кожним обертом Землі…», – розповів про головний меседж твору автор.

Розповідь автора про твір та відеозапис з концерту у Львівській національній філармонії:

https://www.youtube.com/watch?v=90PmPCI91BQ

Довідка:

Михайло Олійник – джазовий піаніст, композитор, автор музики до кіно і телебачення, музичний продюсер. Лауреат премії імені Станіслава Людкевича в галузі культури. Засновник Міжнародної музичної  компанії «OLI Music».

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...