До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

07.11.2023
Опис

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію національного пісенного мистецтва та з нагоди 45-річчя творчої діяльності у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика народного артиста України Мар’яна Шуневича відзначено Подякою начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького.

4 листопада в філармонії відбувся концерт з нагоди 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича у цій концертній установі.

Львівська національна філармонія - До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

Впродовж чотирьох з половиною десятиліть цей видатний співак, соліст легендарного ансамблю «Ватра», тріо «Світлиця», гурту «19 клас» творив і творить на сцені філармонії, примножуючи її славу, збагачуючи своїм талантом і піснями скарбницю національної культури. 

Незабутнім є «ватрівський» період творчості Мар’яна Шуневича, коли у 80-х роках вони разом з Ігорем Білозором та всім колективом своєю сміливою творчою і громадянською позицією відстоювали право професійних співаків виконувати пісні українською мовою.

Львівська національна філармонія - До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

Вірним своїм переконанням артист залишався завжди, гідно презентуючи українську пісню і в Україні, і за кордоном. Від початку російсько-української війни у 2014 році митець виступав у концертах для військовослужбовців, ветеранів і внутрішньо переміщених осіб. Від часу  повномасштабного вторгнення росії в Україну Мар’ян Шуневич бере участь у численних благодійних програмах на підтримку Збройних Сил України, зокрема в одному з найпотужніших мистецьких волонтерських проєктів «Музика заради життя», який реалізовується за організаційної підтримки Львівської обласної військової адміністрації.

    Львівська національна філармонія - До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

 У концертній програмі «Осінній сонет» виступили гурти «Ватра 80-х» та «19-й клас», співачка Анастасія Чубінська. У виконанні Мар’яна Шуневича прозвучали і нові, й улюблені вже кількома поколіннями пісні. Поетичним словом вітав ювіляра заслужений працівник культури України Богдан Стельмах, співавтор багатьох пісень, що є в репертуарі співака. Славетних львівських митців пов’язують довгі роки плідної творчої співпраці і щирої дружби. 

Львівська національна філармонія - До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

Запальні, колоритні композиції дарував глядачам славетний Танц-театр «Життя» (керівник – народна артистка України Ірина Мазур). Із радісним піднесенням і захопленням, гучними оплесками вітали глядачі виступ наймолодших учасників програми, вихованців дитячої студії Танц-театру «Життя» «Смайлики» (керівник заслужена артистка України Олександра Перун), серед яких була і внучка Мар’яна Шуневича. 

Львівська національна філармонія - До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

Текст: Ольга Гошовська
Фото: Андрій Куб’як

 

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...