У Львівській філармонії відбувся різдвяний фестиваль «BACH CONTEMPORARY»

12.01.2020
Опис

Різдвяні свята – це особливий період, сповнений радості та приємних турбот. Це час, коли рідні поряд, коли можна знову зануритися в дитинство, пригадати улюблені мелодії. На початку 2020 року гості Львівської філармонії доповнили цю ідилічну картину ще й чудовою музикою!

Впродовж 2-8 січня у Концертному залі Людкевича відбулось 7 подій різдвяного фестивалю «BACH CONTEMPORARY». Ініціатором створення фестивалю та його директором є українська органістка Олена Мацелюх, яка також безпосередньо брала участь у кількох концертах «BACH CONTEMPORARY». Також у подіях фестивалю брали участь справжні майстри своєї справи – музиканти-віртуози із України та Франції.

Зокрема, на відкритті фестивалю у виконанні Наталії Дитюк (сопрано), Олени Мацелюх (орган) та Ігоря Мацелюха (флейта Пана) звучали композиції Йоганна Себастьяна Баха, якому й присвячений фестиваль. Виконавці довели, що музика видатного композитора навіть крізь століття може залишатися незрівняною й особливою!

4 січня на сцені Львівської філармонії відбулося ще дві події: у першій, Орган vs Клавесин, гості мали змогу познайомитися із бароковим інструментальним тандемом за участі П’єра Зеворта (орган) і Варвари Турта (клавесин), а ввечері на слухачів очікувала святкова концертна програма «Jingle Bells», у якій об’єднались відомі різдвяні композиції і популярні номери із мюзиклів та мультфільмів. Вони звучали у виконанні Олени Мацелюх (орган), Ігоря Мацелюха (флейта Пана), Маріанни Лаби (сопрано) та Меланіїї Макаревич (фортепіано).

Не менш цікавими були концерти наступного дня – 5 січня. Зокрема, «Genius: Bach & Vivaldi» поєднав найвідоміші композиції всесвітньовідомих композиторів. Вони звучали в інтерпретації Олени Мацелюх (орган) та Лідії Футорської (скрипка). Події передували музикознавчі анотації Богдана Котюка.

В атмосферу французького Різдва можна було зануритись у сольній програмі органіста П’єра Зеворта «Bonjour Noel». Завершився день драйвовим оркестровим шоу «Симфорок», яке точно не залишило нікого байдужим! Подія відбулась за участі Олени Мацелюх (орган), Меланії Макаревич (фортепіано), Маріанни Лаби (сопрано), Ігоря Мацелюха (флейта Пана, саксофон), Віктора Лана (ударні) та струнного квартету (Наталія Самострокова, Ірина Литвиненко, Марта Карапінка, Олена Гуменюк), які виступили під орудою Сергія Лихоманенка.

 

 

Завершився фестиваль 8 січня органною та фортепіанною музикою: за участі інструментів, які, без сумніву, можуть конкурувати із симфонічним оркестром! Композиції П.Йона, Ф.Ліста, С.Прокоф’єва та О.Мессіана звуали у виконанні Олени Мацелюх та Меланії Макаревич.

Майже усі концерти «BACH CONTEMPORARY» супроводжували візуалізації: художниця-імпровізаторка Олена Куц із допомогою різних технік (графіка, живопис, піскова анімація) зображала образи та настрої композицій, що звучатили.

Сім концертів «BACH CONTEMPORARY» оздобили Різдво вишуканою класикою, уривками, саундтреками із всесвітньовідомих мультфільмів та мюзиклів, епохальними музичними  джаз-, поп-, рок-хітами та колядками різних країн світу!

Адже, різдвяні свята – це найкращий і «найтепліший» час року хоча б тому, що ми, як правило, проводимо його із рідними і близькими нам людьми! У цей час забуваються усі щоденні турботи, а дні наповнюються казкою із нотками дитинства! А на початку 2020 року цю затишну картину доповнила ще й чудова музика у Львівській національній філармонії!

Щиро дякуємо усім організаторам й учасникам «BACH CONTEMPORARY» та з нетерпінням чекаємо наступних концертів вже третього різдвяного фестивалю у 2021 році.

Фото – Роман Тупись

Більше фото фестивалю можна переглянути за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/en/gallery/christmas-festival-bach-contemporary/

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...