25 років – 25 хітів. «Віртуози Львова» виступили на сцені філармонії із святковим концертом

11.09.2020
Опис

10 вересня на сцені Концертного залу Людкевича Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» виступив із святковим концертом. Музиканти виконали кращі композиції із свого репертуару, ті твори – улюбленці публіки, які впродовж 25-річної історії, неодноразово викликали бурхливі аплодисменти та виконувались на біс.

За ці чверть століття оркестр виступив у понад 1500 концертів в Україні, різних куточках Європи, Південній та Центральній Америці, випустив 25 компакт-дисків, взяв участь у величезній кількості проєктів, фестивалів, має величезний та багатогранний репертуар. Впродовж цих років незмінно його художнім керівником та головним диригентом є Народний артист України Сергій Бурко.

Концертна програма концерту 10 вересня була сформована так, що кожен з музикантів оркестру мав можливість виступити солістом. Також окремі композиції виконувались із іменитими солістами – Оксаною Рапітою (фортепіано), Ігорем Мацелюхом (най) та Софією Соловій (сопрано).

Ще одну важливу сторінку концерту-марафону склали авторські твори та транскрипції оркестру, які були напрацьовані впродовж 25-ти років діяльності та виконувалися на різних концертних майданчиках у багатьох країнах світу. Окремі композиції, що звучали 10 вересня, також увійшли у компакт-диски, видані оркестром: «Музика для всіх» та «Музика Львова», які розійшлися великими тиражами у всьому світі.

Програму події сформували твори різних стилів, починаючи від шедеврів барокових композиторів, та закінчуючи творчими опусами та обробками українських композиторів, створених спеціально для «Віртуозів Львова». Кожен твір програми вимагав окремого підходу. Наприклад, надзвичайно віртуозними були композиції «Політ джмеля» Миколи Римського-Корсакова та «Жарт» Арканджело Кореллі. Також окремі твори репертуару концерту мали філософське спрямування, зокрема «Adios Nonino» Астора П’яццоли.

Важливу сторінку події склали твори Маестро Скорика: справжньою окрасою концерту стала всесвітньо відома «Мелодія», яка прозвучала у виконанні талановитої оперної співачки Софії Соловій та «Віртуозів Львова», а відома піаністка Оксана Рапіта, у репертуарі якої твори цього композитора займають вагоме місце, долучилась до виконання ще трьох фортепіанних творів Маестро («Приємна прогулянка», «В народному стилі» та «Нав’язливий мотив»).

«Ми були надзвичайно раді бачити наших шанувальників у залі! Приємно, що людям подобалось, що вони мали можливість відволіктись від усього негативу, який супроводжує усіх упродовж останніх місяців. Саме такою була мета нашої події!», – поділився враженнями очільник оркестру Сергій Бурко.

Оркестр вже активно готується до наступних проєктів. Зокрема, одним із найбільш вагомих стане видання книги про історію «Віртуозів Львова». Також в рамках багаторічної співпраці оркестру із маріупольським камерним оркестром «Ренесанс» буде втілений масштабний проєкт «Українська музика від Сходу до Заходу».

Відеозапис концерту доступний за посиланням:

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...