У Львівській філармонії відбулося 5 подій фестивалю «Великі Творці – Роман Палестер»

13.09.2022
Опис

Впродовж 7 – 12 вересня у Львівській національній філармонії ім.М. Скорика відбулося 5 подій Міжнародного музичного фестивалю «Великі Творці – Роман Палестер», організованого Львівською національною філармонією ім. Мирослава Скорика та Асоціацією Першокласних Ініціатив. Артдиректором фестивалю є Володимир Сивохіп, директором – Ян Копровіч. Загалом Фестиваль об’єднує 12 подій у Львові та Кропивницькому і триватиме до 15 жовтня.

Міжнародний музичний фестиваль «Великі Творці» присвячений Роману Палестеру (1909-1989), уродженцю Снятина, що на Івано-Франківщині, якого всередині 40-х років минулого століття вважали одним із провідних польських композиторів. Невдовзі після війни саме Палестера називали наступником Кароля Шимановського.

Познайомитись та відкрити для себе цю видатну постать – саме такою є мета фестивалю «Великі Творці – Роман Палестер». Адже без Романа Палестера неможливо повністю відтворити панораму польської музики ХХ століття.

У Львівській філармонії відбудеться 5 концертів Фестивалю, у яких творчість композитора буде представлена поруч із музикою українських та польських композиторів різних генерацій, серед яких також опуси його українських сучасників – Бориса Лятошинського, Сергія Борткевича, Анатолія Кос-Анатольського та Станіслава Людкевича. У концертних програмах слухачі також почують твори Фридерика Шопена, Кароля Шимановського та сучасних українських композиторів – Мирослава Скорика та Євгена Станковича.

Першою подією фестивалю став концерт 8 вересня, який відбувся за участі польських солістів: флейтистки Марії Перадзинської та піаніста Анджея Верцінського. Разом із музикантами на сцені Концертного залу Людкевича виступив Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під батутою Володимира Сивохіпа.

Розпочала фестиваль «Мелодія» Мирослава Скорика. Також у програмі звучали Перший фортепіанний концерт Фридерика Шопена, симфонічна поема «Гражина», а також – українська прем’єра «Полонезів Огінського» Романа Палестера.

 

Наступного дня за участі тріо віолончеліста Томаша Штраля, флейтистки Марії Перадзинської та піаністки Анджея Верцінського гості почули твори Фридерика Шопена, Анатолія Кос-Анатольського та Романа Палестера.

 

Прем’єра альбому фортепіанної музики Сергія Борткевича за участі польського піаніста Славоміра Вілька відбулася у Концертному залі Людкевича 10 вересня.

 

«Пісня про Землю» – таку назву мала наступна подія фестивалю. Симфонічний концерт відбувся за участі Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під батутою Сергія Хоровця. Солістом вечора був Славомір Вільк. У їх виконанні звучали симфонічна поема «Танець кістяків», Другий фортепіанний концерт Фридерика Шопена та музика до балету «Пісня про Землю» (прем’єра в Україні).

 

Останньою подією фестивалю став концерт струнних квартетів Кароля Шимановського, Євгена Станковича та Романа Палестера квартету «Фенікс» Львівської національної філармонії у складі: Микола Гав‘юк (скрипка), Петро Тітяєв (скрипка), Вадим Педорич (альт), Денис Литвиненко (віолончель).

 

Читайте також про першу подію Фестивалю за посиланням: https://radioszczecin.pl/4,445530,peradzynska-i-wiercinski-owacyjnie-przyjeci-na-m

 

Фото – Віталій Грабар

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...