Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії відзначив своє 120-річчя!

28.09.2022
Опис

27 вересня у Концертному залі Людкевича Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбувся концерт з нагоди 120-річчя від дня заснування філармонійного Академічного симфонічного оркестру.

Рівно 120 років тому на сцену новоствореної Львівської філармонії під батутою головного диригента Людвіка Челянського вперше виступив колектив, який став невід’ємною частиною музичної історії міста і нашої країни.

Подія зібрала чимало гостей, а колектив отримав чимало привітань і теплих слів.

«Ось уже 120 років симфонічний оркестр Львівська національна філармонія творить музичну історію нашого міста, нашої області і нашої країни!

У цій історії чимало досягнень і яскравих сторінок. Наша область пишається тим, що з симфонічним оркестром Львівської національної філармонії виступало чимало видатних і знаних у світі солістів. Пишаємось також, що у доробку колективу десятки записів на найвідоміших музичних лейблах світу, а гастрольна географія оркестру охоплює близько двадцяти країн світу!

Мав приємність привітати чудовий колектив, який підносить українське музичне мистецтво до нових вершин і торкається струн людських сердець.

Дякую, що творите новітню історію українського музичного мистецтва. Бажаю натхнення, сил й наснаги. Несіть звучання України цілому світові», – привітав симфонічний оркестр очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії відзначив своє 120-річчя!

 

«Сьогодні надзвичайно хвилююча мить. 120 років – це чудовий ювілей, який символізує велику епоху історії симфонічного оркестру нашої філармонії. Незважаючи на війни економічні і соціальні потрясіння 120 років ви продовжуєте дарувати львів’янам та усьому світу прекрасні емоції, музичне мистецтво, естетичне задоволення.

Дякую за вашу працю, за вашу творчість, за багатолітню українську історію, за те, що зберігаєте чудовий колектив і працюєте далі. Бажаю нових здобутків, натхнення і творчих успіхів», – зазначила під час виступу голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

«Історія є історією тоді, коли вона не зупиняється. 120 років симфонічного оркестру – це невпинна історія розвитку. Від різних імперій до новітньої України – філармонійний симфонічний оркестр завжди був європейським колективом», – наголосив генеральний директор Львівської національної філармонії ім. М. Скорика Володимир Сивохіп.

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії відзначив своє 120-річчя!

 

У цей вечір Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії виступив під батутою свого головного дириґента Теодора Кухара та виконав три композиції.

Вперше за багато десятиліть на філармонійній сцені виконали ранню оркестрову композицію Станіслава Людкевича – «Українське капричіо», прем’єра якого відбулась у першому концертному сезоні Львівської філармонії 6 травня 1903 року. Другим твором програми став Концерт для скрипки з оркестром №2 Євгена Станковича. Солював відомий скрипаль Дмитро Ткаченко, для якого Станкович і написав цей твір. Пролунала і Симфонія №9 «З нового світу» Антоніна Дворжака, яка сьогодні ідейно вплітається в українську сучасність та транслює перевтілення України у Новий світ – сильний, незалежній, самобутній.

Очільниками ЛОВА та Львівської обласної ради, Максимом Козицьким та Іриною Гримак, колектив Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, а також генеральний директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп, були нагороджені подяками і відзнаками за високу майстерність та вагомий внесок у розвиток національного музичного мистецтва.

 

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії відзначив своє 120-річчя!

 

Фото з офіційної сторінки ЛОВА

 

Більша фото з події за посиланням,

Також фото гостей концерту, можна подивитись тут

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...