Радіорозмова “Суспільне. Львів” із Богданом Сегіним

18.09.2023
Опис

18 вересня під час радіоетеру “Суспільне. Львів” виступив комерційний директор з розвитку нової музики Львівської національної філармонії ім. Мирослава Скорика, артдиректор Міжнародного фестивалю сучасної музики ”Контрасти” Богдан Сегін.

Львівська національна філармонія - Радіорозмова "Суспільне. Львів" із Богданом Сегіним

На питання ведучої Лідії Станіцької він відповідав, чим сьогодні є культура в час війни та представив нову 29-ту едицію Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти”, що пройде з 29 вересня по 8 жовтня у Львівській філармонії.

Пропонуємо кілька ключових тез із розмови:

  • Філармонійне товариство – це формат представлення музичного мистецтва. Воно не може бути й для розваг, але воно не може бути й таким, що дуже сильно обтяжує. Якщо говорити про мистецтво в час війни, зокрема у Львівській національній філармонії, то я згадую 2020 рік, коли ми запустили нові форми комунікації з суспільством — це проєкт “звучання Львівської філармонії” та онлайн-трансляції. Все починалося з таких польових умов, з приватного обладнання, яке було під рукою, і розширили коло своїх однодумців. Згідно зі статистикою, у березні 2020 року наш YouTube-канал налічував близько 700 підписників. На початок повномасштабної війни їх стало 2 500, зараз у нас 4 600 шанувальників.
  • Вже 20 березня 2022 року ми стартували перший онлайн-концерт без глядачів з концертної серії під назвою «Україна. Музи не мовчать». І до сьогодні і надалі, поки триває війна, ми будемо цей проєкт продовжувати і всі онлайн-трансляції під егідою цього проєкту. 
  • Крім того, рік тому ми запустили програму підтримки фінансової підтримки українських музикантів, тому що ми всі пам’ятаємо, як березень-квітень був перенаповнений ВПО.
  • Зокрема, дуже багато музикантів, хороших музикантів, приїхали до Львова. Дехто розглядав місто як транзит і рушав далі за кордон (говорю про жінок). Дехто тут осідав в оркестрах або перечікував складні часи, зокрема, в Києві.
  • Львівська філармонія — це не єдина філармонія в Україні, у якій вперше провели фестиваль під час війни – це був фестиваль «Віртуози», що відбувався з середини травня до початку червня минулого року. І чи не вперше до нас на цей фестиваль приїхали іноземні учасники, музиканти. Успішність проведення цього фестивалю дала нам велику мотивацію, щоб продовжувати свою сезонну діяльність.
  • Наш зал довго був трансформований в форматі локдауну, тобто більша частина партеру з кріслами були демонтовані. Цей простір зайняв наш гуманітарний хаб, який відразу ж також стартував у нас за ініціативи оркестру INSO-Львів та Іоланти Пришляк, він стартував у Філармонії. Минулого року наша установа напряму задонейтила більше мільйона гривень на потреби ЗСУ з концертних коштів.

Львівська національна філармонія - Радіорозмова "Суспільне. Львів" із Богданом Сегіним

Цьогоріч, на щастя, в нас дуже багато друзів, партнерів і організацій, які нас підтримують, в час війни. Будуть музиканти з Польщі, Німеччини. З Німеччини знову ж таки приїдуть музиканти-українки, нова солістка Філармонії Віоліна Петриченко. Дехто вже живе там роками, займається творчою діяльністю, дехто виїхав зараз під час війни і вони хочуть у нас представляти свою творчість, і зокрема це йдеться про сучасну музику, музику сучасних українських і європейських композиторів. Також приїдуть композитори, приїде композиторка-українка, яка багато років вже в Великій Британії, це Алла Сіренко, її твір буде виконуватися у програмі фестивалю. Ще з 2019 року наш великий товариш-колега, філармоній мій особистий друг Вінсент Козловський, диригент з Польщі цього року, він знову до нас приїжджає на весь фестиваль, тому що він робить дві великі програми. 1 жовтня — це симфонічний концерт переможців Другого всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика. Друга його програма 8 жовтня: виступатиме оркестр INSO-Львів. Він буде закривати фестиваль «Контрасти».

Аудіочастина розмови

Календар подій Фестивалю тут

Поділитись


Популярне

17.01.2024 Концерти

«Нашу музику не знищити»

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...