«Carmina amoris». Гучна прем’єра від “Віртуозів Львова”

02.10.2020
Опис

У рамках 26. Міжнародного фестивалю сучасної музики КОНТРАСТИ «Метаморфози-2020» стартувала реалізація нового мистецького проєкту Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» – «Українська музика від Сходу до Заходу». Саме цей колектив Львівської національної філармонії став одним із переможців Програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом» від Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Концертна програма «Carmina amoris» стала своєрідною презентацією цього масштабного проєкту, метою якого є виконання, архівування та популяризація творчості представників сучасних львівської та донецької композиторської шкіл. «Українська музика від Сходу до Заходу» передбачає запис компакт-дисків, численні концерти у різних куточках України та за її межами.

У фестивальній події Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» презентував твори трьох донецьких композиторів – Володимира Стеценка, Валентина Сташенка та Володимира Мітіна. Також у програмі дві композиції львівських митців – Юрія Ланюка та Ольги Криволап.

 «Щедрик» був написаний Юрієм Ланюком на замовлення оркестру «Віртуози Львова». Він увійшов у перший диск оркестру «Антологія української музики», репертуар якого починався від Максима Березовського та включав твори українських митців різних генерацій. Водночас, для цього ж проєкту ще один відомий львівський композитор Віктор Камінський зробив оркестрову обробку колядки «Що то за предиво», яка і до сьогодні є надзвичайно популярною та часто звучить у різних різдвяних програмах.

Також вчора ми презентували прем’єру композиції Ольги Криволап «Carmina amoris» (Пісні кохання) для струнних.

Це справжня знахідка! Ми дійсно щасливі відкрити її для публіки», – розповів керівник оркестру Сергій Бурко.

Фото з події від Анастасії Іванової.

Поділитись


Популярне

21.10.2020 МедіаАнонси

Богдан Сегін серед кращих культурних менеджерів Львова

Комерційний директор з питань розвитку сучасної музики Львівської н...

17.12.2020 Концерти

BEETHOVEN & TRIO

Святкування 250-річчя Людвіґа ван Бетховена продовжується! Події, п...