Оркестр Львівської філармонії виступив у Карнегі Голі

16.02.2023
Опис

15 лютого на сцені славетного Карнегі Голу виступив Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика. В рамках двомісячного турне колектив провів концерт у провідному залі Америки, повному глядачів. 

“Відбулася велика історична подія. Ось пройшло сторіччя, відколи в Карнегі Голі звучав Щедрик і ось зазвучала Львівська національна філармонія, зазвучав симфонічний оркестр з України. Ми бачили гаряче прийняття публіки, її високий рівень. Ми стали учасниками масштабного представництва України, бачили нашого президента, який звертався до аудиторії та відчули підтримку різнонаціональних гостей, гостей світу, тому що Нью-Йорк — центр світу. 

Ми стали свідками таких живих емоцій не тільки тому, що Україна зараз є центром уваги через війну і всі об’єднуються довкола нас, але і через те, що ми, українці, є носіями високої культури, яскравої національної ідентичності й сьогодні це було особливо видно. Я пишаюсь тим, що ми українці, тим, як сьогодні в Нью-Йорку ми себе показали”, — одразу після виступу розповів генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.


Львівська національна філармонія - Оркестр Львівської філармонії виступив у Карнегі Голі

Львівська національна філармонія - Оркестр Львівської філармонії виступив у Карнегі Голі

Ведучим вечора був відомий актор, кіносценарист Лієв Шрайбер. загальну піднесену атмосферу доповнило звернення українського президента Володимира Зеленського, яке перед концертом почули відвідувачі.

“Оркестр залишив колосальне враження — це зі слів слухачів та президента Carnegie Hall. Після завершення виступу мене викликали на сцену оплесками 5 разів, аж поки ми не заграли на біс — та і після нього я виходив на сцену 5 разів. Я певний, що з часом усі усвідомлять, що сьогоднішній вечір набагато важливіший, ніж просто виконання Станковича, Брамса і Дворжака — насправді, це можливо, найважливіший вечір у сучасній українській історії. Це був колосальний вечір в контексті усього, що Carnegie Hall презентує та виходить, що презентує і Львівська національна філармонія”, — промовив головний диригент колективу Теодор Кухар.

Виступ відкрився Камерною симфонією №3 корифея української класичної музики Євгена Станковича. Наступним номером програми звучав Перший фортепіанний концерт Йоганнеса Брамса, де соло виконав відомий українсько-американський піаніст Станіслав Христенко. Третім твором програми стала Дев’ята симфонія Антоніна Дворжака «З Нового Світу», яка після світової прем’єри тут, у Карнегі Голі, стала всесвітньо знаменитою.

Львівська національна філармонія - Оркестр Львівської філармонії виступив у Карнегі Голі

Соліст вечора, флейтист та директор оркестру Михайло Сосновський: “Оркестр йшов до цього моменту 120 років і тепер ми на цій сцені — це радісна і хвилююча мить водночас. Це прямий етер для нас. Я радий вітати кожного музиканта з цим виступом і надзвичайно гордий за усіх”.


Нагадаємо, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, заснований у 1902 році, є одним із найбільших національних і всесвітньо відомих ансамблів з самобутньою історією. Масштабний закордонний тур цьогоріч триває з січня по березень та включає близька 40 концертів на найбільш знаних та найрізноманітніших сценічних майданчиках США.

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...