Учасники симфонічних майстер-класів прокоментували захід

17.08.2023
Опис

15 серпня відбувся симфонічний Гала-концерт як результат майстер-класів молодих симфонічних диригентів. Ініціатором майстер-класу стало Студентське науково-творче товариство «Octopus» Національної музичної академії України, якому у партнерстві із Львівською національною філармонією вдалося створити проєкт, який дозволив студентам долучитися до професійного життя мистецької інституції ще під час навчання, поринути у творчу атмосферу філармонії, перейняти унікальний досвід фахівців світового рівня та розширити горизонти свого професійного майбутнього в Україні. 

Львівська національна філармонія - Учасники симфонічних майстер-класів прокоментували захід

Учасники з вдячністю прокоментували цей захід. Так, Антон Буланенко зазначив: “Особливо мене захопила зацікавленість широкого кола музикантів до цієї події, які, зокрема, були присутні в ці дні. Досвід пана Теодора Кухара в реаліях музичного життя України є досить цікавим та по своєму унікальним. Він мав нагоду чудової практики роботи за кордоном, але також він чудово розуміє нашу ментальність, нашу виконавську школу та традиції. Саме це, на мій погляд, дозволяє нам краще розуміти його ідеї і робить досвід закордонного виконавства доступнішим для наших музикантів, за що йому велика подяка! Особисто для мене над важливим досвідом було спілкування з високопрофесійним складом симфонічного оркестру Львівської філармонії та з паном Теодором безпосередньо, подібні зустрічі тільки мотивують розвиватися далі. Спілкування з іншими молодими диригентами з різних куточків України стирає певні кордони”. 

Львівська національна філармонія - Учасники симфонічних майстер-класів прокоментували захід

Спеціальним бонусом молодим диригентам від оркестрантів стало обрання шляхом анонімного голосування музиканта, який матиме можливість виступити з оркестром у проєкті “Дириґенти. Українською”. Обраницею стала Наталія Кіричук. За її словами, “Це були незабутні 5 днів практики, спілкування та цінного досвіду. Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії – це супер професіонали, які люблять свою справу, тому я, як молода диригентка, відчувала себе впевнено і змогла взяти від цієї події все по-максимуму. Пан Теодор – диригент світового рівня, протягом цих 5 днів невпинно допомагав нам, давав поради і ділився життєвим досвідом. Гала-концерт майстер-класу був дуже добре сприйнятий публікою”. Яструбецька Валерія також з радістю зазначила, що отримала чудовий досвід роботи з професійним колективом, незабутні враження під час та опісля концерту, колосальний досвід під час репетицій з наставником Теодором Кухаром, що мотивує її розвиватися потужніше у сфері диригування.

Олег Чаплинський також подякував команді “Octopus” за організацію цінного майстер-класу для молодих дириґентів, а також пану Теодору Кухару та оркестру Львівської національної філармонії за “терпіння, розуміння, повагу і віддачу від першого дня аж до закінчення концерту”.

Насамкінець, молода музикантка Юлія Грабовська розповіла: “Ця неймовірна подія – робота з таким професійним колективом була справді ціннісним досвідом, адже завдяки спільним зусиллям вийшов чудовий результат. Особлива подяка пану Теодору, який поділився своїми спостереженнями, практичними порадами та музичними секретами, які для мене були новими та цікавими. Приємно, що професійне було поєднане з емоційним, адже так музика справді жива. Дякую всім організаторам і причетним до цієї великої роботи, яка для нас студентів стала ще одним кроком до кращого розуміння та комунікації з оркестром”. 

Львівська національна філармонія - Учасники симфонічних майстер-класів прокоментували захід

Щиру вдячність філармонія висловлює партнерам проєкту – Студентському науково-творчому товариству “Medianta” Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка та Благодійному фонду «Відкрита музика міста», який у межах проєкту «Заради майбутнього» опікується підтримкою молодих музикантів в Україні та допомагає молодим музикантам грати з українськими оркестрами і в українських філармоніях.

 

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...