Концертний вікенд у філармонії

11.09.2023
Опис

Перші осінні вихідні року відвідувачам філармонії запам’яталися двома великими оркестровими подіями: унікальною програмою “Між епох. Респігі. Бібік. Брамс” від Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та відкриттям ювілейного 25 сезону оркестру “ІNSO-Львів”!

Розпочав оркестровий вікенд концерт “Між епох. Респігі. Бібік. Брамс”. Різноманіття програми, якого переносило слухача від спокійного споглядання фонтанів Риму, через буремний Харків 60-х років до Німеччини доби романтизму. 

За словами диригента Віктора Плоскіни кожен із цих творів є визначним: “Фонтани Риму” –  найменш виконувана частина трилогії симфонічних поем Отторіно Респігі, сонячний та теплий привіт від літа, яке нещодавно минуло. Продовжив програму Концерт для фортепіано з оркестром №1 харківського композитора Валентина Бібіка. Повернення композитора до концертних програм є однією з цілей як соліста – Олега Безбородька, так і диригента – Віктора Плоскіни.

Валентин Бібік – це український трохи забутий композитор, його потрібно грати, він має звучати на сценах”, – говорить Віктор Плоскіна

Програму завершувала одна з перлин романтичного симфонізму Симфонія №3 Йоганнеса Брамса. 

Львівська національна філармонія - Концертний вікенд у філармонії

В суботу, 9 вересня свій 25-й ювілейний сезон відкрив симфонічний оркестр INSO-Львів. Цього вечора звучали два різні твори, які спонукали до ще більшої кількості емоцій в залі. Особливістю вечора стала спільна тема двох заявлених в програмі симфоній –  Симфонія №3 мі-бемоль мажор Людвіга ван Бетховена та Симфонія №2 Євгена Станковича мають назву “Героїчна”. 

Відмінність цих творів в історії: один твір був написаний понад двісті років тому, а інший – у 1975 році, коли мені було десять. Їхні автори розмовляють різними мовами різних часів. Але обидва опуси – про те саме: про силу людського духу й те, що відбувається, коли зло перетворює людську слабкість на опір”, – зазначив британський диригент Полл Манн.

Відкриття свого 25-го сезону Оркестр “INSO-Львів” присвятив нашим захисникам та захисницям.

Львівська національна філармонія - Концертний вікенд у філармонії

Більше фото з концерту

В неділю ж у філармонії чекали на найменших слухачів, відбувся перший концерт з серії “Автостопом по музичній галактиці”“Планета добрих нот”. 

“Автостопом по музичній галактиці” – це цикл інтерактивних музичних пригод Дзень-Бума та його друзів по музичній галактиці.

Протягом 10 концертів разом із Дзень-Бумом юні слухачі побувають на дивовижних  планетах музичної галактики, де зможуть познайомитися з їхніми мешканцями та особливостями кожної з планет. Також кожен перед кожним концертом, об 11:00 на маленьких слухачів чекатимуть веселі інтерактиви з унікальним музичним реквізитом від Центру музичного розвитку “TEMPO”

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...