Перші осінні вихідні року відвідувачам філармонії запам’яталися двома великими оркестровими подіями: унікальною програмою “Між епох. Респігі. Бібік. Брамс” від Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та відкриттям ювілейного 25 сезону оркестру “ІNSO-Львів”!
Розпочав оркестровий вікенд концерт “Між епох. Респігі. Бібік. Брамс”. Різноманіття програми, якого переносило слухача від спокійного споглядання фонтанів Риму, через буремний Харків 60-х років до Німеччини доби романтизму.
За словами диригента Віктора Плоскіни кожен із цих творів є визначним: “Фонтани Риму” – найменш виконувана частина трилогії симфонічних поем Отторіно Респігі, сонячний та теплий привіт від літа, яке нещодавно минуло. Продовжив програму Концерт для фортепіано з оркестром №1 харківського композитора Валентина Бібіка. Повернення композитора до концертних програм є однією з цілей як соліста – Олега Безбородька, так і диригента – Віктора Плоскіни.
“Валентин Бібік – це український трохи забутий композитор, його потрібно грати, він має звучати на сценах”, – говорить Віктор Плоскіна
Програму завершувала одна з перлин романтичного симфонізму – Симфонія №3 Йоганнеса Брамса.
В суботу, 9 вересня свій 25-й ювілейний сезон відкрив симфонічний оркестр INSO-Львів. Цього вечора звучали два різні твори, які спонукали до ще більшої кількості емоцій в залі. Особливістю вечора стала спільна тема двох заявлених в програмі симфоній – Симфонія №3 мі-бемоль мажор Людвіга ван Бетховена та Симфонія №2 Євгена Станковича мають назву “Героїчна”.
“Відмінність цих творів в історії: один твір був написаний понад двісті років тому, а інший – у 1975 році, коли мені було десять. Їхні автори розмовляють різними мовами різних часів. Але обидва опуси – про те саме: про силу людського духу й те, що відбувається, коли зло перетворює людську слабкість на опір”, – зазначив британський диригент Полл Манн.
Відкриття свого 25-го сезону Оркестр “INSO-Львів” присвятив нашим захисникам та захисницям.
Більше фото з концерту
В неділю ж у філармонії чекали на найменших слухачів, відбувся перший концерт з серії “Автостопом по музичній галактиці” – “Планета добрих нот”.
“Автостопом по музичній галактиці” – це цикл інтерактивних музичних пригод Дзень-Бума та його друзів по музичній галактиці.
Протягом 10 концертів разом із Дзень-Бумом юні слухачі побувають на дивовижних планетах музичної галактики, де зможуть познайомитися з їхніми мешканцями та особливостями кожної з планет. Також кожен перед кожним концертом, об 11:00 на маленьких слухачів чекатимуть веселі інтерактиви з унікальним музичним реквізитом від Центру музичного розвитку “TEMPO”
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...