Епохальні симфонічні твори адаптовані для одного фортепіано! Дует з Литви виступив у Львівській філармонії

17.11.2023
Опис

15 листопада — дует піаністів з Литви виступив у Львівській філармонії. Перед концертом з ними поспілкувались журналісти телебачення ПравдаТут Львів.

Програма поєднала два епохальні симфонічні твори початку ХХ століття, адаптовані для одного фортепіано в чотири руки. Традиція гри симфонічних творів на фортепіано не є новою: з середини ХІХ століття велика частина симфонічної музики одразу ж адаптувалася для такого виконання. Таким чином, за відсутності методів відтворення симфонічного звуку, вона ставала доступною для любителів музики в різних європейських країнах і навіть за її межами. Тому симфонії Й. Брамса та Р. Шумана, опери Дж. Верді та Дж. Пуччіні були відомі любителям музики здебільшого як твори на фортепіано, зазвичай виконувані в чотири руки, щоб надати творам якнайбільше симфонічної насиченості та барвистості. До Першої світової війни багато найвідоміших композиторів готували власні переробки своїх симфонічних творів для фортепіано в чотири руки. А підготовлені таким чином версії творів звучали як у публічних залах, так і в залах королівських палаців.

Як відзначив виконавець Рокас Зубовас, “Через понад сто років після створення, у 2022 році, два монументальні твори початку ХХ століття вперше в Україні прозвучали наживо в одній концертній програмі, розкривши таким чином спорідненість і відмінність у творчих прагненнях та ідеях двох геніїв початку двадцятого століття – імпресіоніста і символіста, – а також надаючи слухачам можливість зануритися у два твори, які ознаменували початок двадцятого століття дуже різними, але однаково вражаючими задумами”.

Львівська національна філармонія - Епохальні симфонічні твори адаптовані для одного фортепіано! Дует з Литви виступив у Львівській філармонії

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...