Розпочинаємо серію звітних матеріалів-згадок про те, яким був 121 сезон
у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика
Цей текст присвячений міжнародним та всеукраїнським фестивалям та маратонам, що відбулись на сценах філармонії.
Влітку у філармонії відбулись три музичні фестивалі: VIII Міжнародний фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile», Х Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові» та ювілейний – ХХ Фестиваль Давньої Музики у Львові. Впродовж 6 концертних днів останнього було представлено 5 виняткових програм з творів українського та європейського Середньовіччя, Ренесансу, бароко й раннього класицизму.
Восени відбувся 29-й Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»: з 29 вересня по 8 жовтня пройшли 15 подій 10-денного маратону до яких знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини готували справжні твори-перлини, які нечасто лунають навіть на наших сценах. За часом з фестивалем співпало і проведення Другого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика. Переможців було оголошено у вересні 2023, а вже 1 жовтня їхні твори прозвучали на престижному міжнародному фестивалі нової музики «Контрасти». Надалі в рамках фестивалю «Контрасти» прозвучала музика молодих студентів-композиторів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.
За партнерства філармонії в грудні пройшов четвертий Конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. Вшанування патрона Конкурсу відбулось у його 49 рік від дня народження. Молоді співаки-переможці Конкурсу та учасники гідно продовжують його справу та потужно презентують українську культуру у світі.
А 16 грудня у Німеччині відбувся фінальний концерт першого фестивалю української камерної музики у Кельні «Звуки музики», який у вересні заснувала солістка Філармонії Віоліна Петриченко. Впродовж пʼяти концертів прозвучала музика: Кирила Стеценка, Григорія Алчевського, класиків ХХ століття Юлія Мейтуса, Костянтина Данькевича, Василя Барвінського, Миколи Лисенка, Мирослава Скорика та інших. Її виконали провідні музиканти Лілія Нікітчук, Наталія Гордєєва та Максим Римар. Також до концертів долучився і музикант з Німеччини – піаніст Олівер Дрехзел. Останній концерт представив глядачам майстерні інтерпретації української різдвяної музики, які виконала Віоліна Петриченко.
Bach Contemporary – фестиваль пройшов на початку січня і вмістив найрізноманітніші 9 подій з музикою Баха.
Артдиректорка Олена Мацелюх розповіла: “Бах є актуальним і зараз. Ті мотиви, які ми чуємо в його творах, знаходять відгук у сучасних музичних стилях, наприклад, у рок-музиці, свінгу, джазі. Тому я вирішила не привʼязувати цей фестиваль суто до традиційного сприйняття музики Баха. Також не обмежувати фестиваль лише музикою одного Генія, а й залучати інших композиторів, популярну кіномузику. Це поєднання відомого з новим, доступного зі складним викликає у слухачів цікавість до другого також, руйнує барʼєр, що відділяє більшість людей від академічних концертів”.
За його прикладом Гендель звернувся до акваджогінгу, а Кейдж — до медитативних практик пізнання себе. Навіть сьогодні нам ще стільки невідомо про нього і водночас ми знаємо все необхідне! Вічно молодий цьогоріч відсвяткував своє 339-річчя.
Маратон нового й актуального бахівського мистецтва від артистів Львівської філармонії тривав з 21 по 24 березня. Шість подій вмістили головні твори Баха та його наступників від камерних п’єс до оркестрових композицій.
На перетині весни та літа відлунав фестиваль, що з року в рік збирає у Львові наймайстерніших музикантів сучасності: 43-і Віртуози. Грандіозне відкриття 17 травня пройшло під знаком одного з провідних оркестрів філармонії — Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під батутою головного диригента Теодора Кухара. Концерт розпочався унікальною за своєю історією сюїтою з фолк-опери видатного сучасника Євгена Станковича «Цвіт папороті». Приєднався до оркестру і відомий чеський віолончеліст Іржі Барта. Його соло прозвучало у Концерті для віолончелі з оркестром сі мінор Едварда Елгара. А завершувала відкриття квінтесенція музичного хисту одного з найбільш знаних чеських композиторів Богуславі Мартіну — Симфонія №4.
Більше про кожен концерт фестивалю:
Влітку 2024 у філармонії завершився VIII Відкритий міжнародний музичний маратон пам’яті Василя Сліпака.
Відбулись п’ять концертів маратону пам’яті Василя Сліпака, а також 29 червня на могилі співака панахида його пам’яті. Програми концертів були зосереджені на симфонічній та камерній музиці як новітніх авторів, так і представників пізньоромантичної епохи.
Читайте також новини про майбутнє міжсезоння:
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому