Чотири події Фестивалю Любомирського

29.10.2021
Опис

Впродовж 22-26 жовтня у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика відбулися чотири події Міжнародного Фестивалю імені Владислава Любомирського. Фестиваль є відкритою музичною подією та присвячений відомому культурному меценату, який сприяв успіху Рубінштейна, Шимановського, Карловича, Шелуто, Ружицького та Фітельберга.

У 2021 році Lubomirski FESTIVAL відбувався у містах Польщі та України (Кракові, Любневіце, Перемишлі та Львові) й тривав впродовж жовтня. Серія відкритих концертів фестивалю була присвячена польським композиторам з аристократичних сімей: Любомирським, Радзивіллам, Понятовським, а також їх протеже, таким як Францішек Лессель та Кароль Ліпінський. Фестиваль познайомив з їх досягненнями, а також з тими, хто зробив їх можливими. Місією фестивалю, окрім культурної, є ще і актуалізація питання меценатства в сучасному світі.

Львівська національна філармонія імені М.Скорика стала місцем проведення чотирьох подій фестивалю впродовж 22-26 жовтня. За участі міжнародного складу музикантів звучали композиції українських та польських митців. Усі події відбулися за участі Академічного симфонічного оркестру філармонії.

Зокрема, 22 жовтня у виконанні польського скрипаля Бартоломея Телевяка Академічного симфонічного оркестру філармонії під батутою Народного артиста України Володимира Сивохіпа звучали твори Шимановського та Лятошинського.

 

23 жовтня на сцені Концертного залу Людкевича гості познайомились із оркестровою музикою Радзивілла, Пануфника і Моцарта у виконанні виконанні Академічного симфонічного оркестру під батутою Дениса Олійника.

24 жовтня піаніст Ярослав Мишко, Академічний симфонічний оркестр, які виступили під орудою Володимира Сивохіпа, презентували вечір рапсодій. Прозвучали композиції Карловича, Ляпунова і Фітельберга.

 

 

 

Останній фестивальний концерт у Львові відбувся 26 жовтня. Програма складалася із арій з опер та інструментальних композицій Монюшка, Мірецького та Курпінського. Виконували їх Віктор Янковський (баритон) та Академічний симфонічний оркестр філармонії під батутою польського дириґента Себастьяна Перловського.

 

 

Події Фестивалю залишили після себе чимало вражень та позитивних емоцій, а найголовніше – чимало позитивних відгуків від публіки!

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...