До уродин Козаренка в Music-review

24.08.2023
Опис

У статті Тетяни Поліщук на ресурсі “Music-review” вийшла згадка про події, які підготували українські мистецькі заклади, зокрема, Львівська національна філармонія, до днів пам’яті видатного українського композитора Олександра Козаренка (1963-2023).

Дзвенислава Саф’ян, керівниця літературної частини Львівської філармонії, музикознавиця, піаністка, дала коментар виданню:

Львівське культурне середовище зіграло величезну роль у становленні композитора-коломиянина. “Саме тут, у філармонії та Львівській організації Спілки композиторів України, наприкінці 1980-1990-х музика Олександра Козаренка зазвучала на повну силу. Відомі фестивалі сучасної музики («Контрасти») та знані колективи (Камерний хор «Gloria») виконували та замовляли композитору твори. Завдяки своїй оригінальності та авангардному творчому спрямуванню, Козаренко швидко здобув прихильність слухачів. У нашій установі з успіхом звучали його масштабні симфонічні твори, такі як «Чакона» чи «Епістоли». Тому подія «На спомин Олександра Козаренка» є важливим внеском у пам’ять про геніального митця та свідченням актуальності й символічності його музики (зокрема, камерно-вокальної спадщини) в наші складні часи…

Як відомо, 22 серпня відбулась презентація науково-публіцистичного видання «Олександр Козаренко: Недочитана партитура життя… Спогади про митця» (концепція видання, упорядкування та редакція доктора мистецтвознавства, професора Ганни Карась; ідея видання та упорядкування — доктора філософії Романа Дзундзи. Івано-Франківськ: Фоліант, 2023). Крім презентації, подія вмістила ще дві складові: виставку фотопортретів та концертну частину, де твори Олександра Козаренка прозвучали у виконанні Ірини Ключковської та Мар’яни Самотос.

Модерував зустріч-спомин про геніального митця буде генеральний директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп. З вітальним словом та оповіддю про видання виступили Ганна Карась (доктор мистецтвознавства, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, заслужений працівник культури України, член НТШ, член Національної Спілки композиторів України, лауреат обласної премії ім. Д. Січинського, м. Івано-Франківськ) та Роман Дзундза (доктор філософії, диригент симфонічного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії ім. Іри Маланюк, м. Івано-Франківськ).

Також у Львівській філармонії представлять фотовиставку «60 епізодів життя композитора Олександра Козаренка» – це результат 24-річних фотографування для газет , журналів, обкладинок для компакт-дисків, а також відвідувань концертних виступів львівським фотохудожником Сергієм Смірновим. Перші кадри були зроблені ще у 1998 році на прем’єрі вистави для дітей «Пітер Пен» у Театрі ім. М. Заньковецької, для якої Олександр Козаренко написав музику.

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...