«Молитва до Митрополита. Сліпий. Спадкоємець»

25.10.2022
Опис

У неділю, 23 жовтня, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбувся вечір пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого в рамках проєкту «Молитва до Митрополита. Сліпий. Спадкоємець». 

Проєкт розпочав свій шлях 17 лютого 2022 року у день 130-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого у приміщенні Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відкриттям мистецької виставки за участі художників з різних куточків України. Відкриття супроводжували струнний квартет “Фенікс” та соліст – Михайло Малафій. Експозиція мала відбутись в різних містах України, але війна зупинила ці плани. 

25 вересня в Концертному залі Людкевича Львівської національної філармонії пройшов вечір пам’яті Патріарха Йосипа Сліпого, пов’язаний з 38 річницею  відходу Патріарха до Вічності. 

23 жовтня  на слухачів чекав унікальний музичний вечір в храмі Різдва Пресвятої Богородиці. На якому, в обрамленні чарівних звуків “Adagio” американського композитора Самюела Барбера у виконанні академічного камерного оркестру “Віртуози Львова” та диригента – Володимира Сивохіпа, пролунав запис голосу Патріарха Йосифа Сліпого.

Духовне слово про життєвий шлях Патріарха оголосив о. Орест Фредина, парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Музичну частину заходу продовжила “Stabat Mater” Джованні 

Перголезі у виконанні академічного камерного оркестру «Віртуози Львова», солісток — Софії Соловій та Лілії Нікітчук під батутою Володимира Сивохіпа.

Враженнями від концерту поділилась засновниця проєкту “Молитва до Митрополита” Олена Білоус:

Коли Сонце вже сідало за стомлені будинки, і десь між небом і землею народжувалися сутінки, місто стишує свій темп і набирає обриси тиші і гармонії .

Саме в тиші, можна зустрітися з музикою, голосом, мистецтвом, а найчастіше з самим собою”

В тиші яскравіше проявляється у думках молитва, така дивна містерія розмови душі з Богом”.

У рамках проєкту, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці, буде діяти банерна виставка мистецької колекції «Сліпий», створена у 2020-2022 роках митцями з різних куточків України.

Більше фото за посиланням

Фото —  Іван Іванович

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...