Музика в старому Львові. З успіхом відбувся перший вікенд фестивалю

18.08.2020
Опис

15 серпня біля багатовікової львівської святині – на площі біля Собору св. Юра розпочався VII Міжнародний музичний фестиваль “Музика в старому Львові”. Знаменно, що участь у концерті взяв  Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” на чолі із незмінним керівником – Сергієм Бурком. Саме з ініціативи колективу й виник цей фестиваль, який вже впродовж семи років об’єднує сотні музикантів та слухачів.

Подія була приурочена двом визначним датам: 100-річчю від дня народження Папи Римського Івана Павла II та 155-річчю від дня народження митрополита Андрея Шептицького, постаті яких здійснили значний вплив на розвиток української культури та церкви.

Програму події вів отець Павло Дроздяк, який розповів про важливість і велике значення обох постатей в історії, про українське мистецтво, історію фестивалю “Музика в старому Львові” та його партнерство із польським фестивалем “Музика в старому Кракові”. У програмі вечора прозвучали духовні твори українських композиторів, барокових майстрів та італійського митця рубежу ХІХ-ХХ століть – Отторіно Респігі.

“Місце відкриття фестивалю не є випадковим, адже саме тут, на цьому Святоюрському пагорбі свого часу провадив Христовою церквою і продовжує тримати небо над нею праведний митрополит Андрей. Місце є не випадковим, адже саме тут, під час свого візиту до України і зокрема відвідин міста Львова проживав, молився, надихався святий Папа Іван Павло ІІ”, – зазначив отець Павло Дроздяк.

Відеозапис події:

Світлини з події

З не меншим успіхом відбувся другий день фестивалю, події якого мали неабиякий символізм. 16 серпня квартет солістів АКО “Віртуози Львова” виступив з чудовою духовною програмою у с.Віжомля та с.Прилбичі. Саме ці місця освячені перебуванням і молитвами двох мужів – сподвижника і митрополита УГКЦ Андрея Шептицького та Папи Римського Івана Павла ІІ.

Духовний вечір залишив багато теплих вражень у серцях слухачів, парафіян та гостей сіл Віжомля і Прилбич. Один із таких позитивних відгуків маємо від завідувачки відділу культури Яворівщини:

“Наступний день фестивалю «Музика в старому Львові» став також багатим на події та емоції. Виступ квартету солістів оркестру «Віртуози Львова» очікували зацікавлені парафіяни церков Прилбич та Віжомлі. І як з’ясувалося згодом – цілком для них виправдано, адже програма та майстерність виконавців схвилювала багатьох до глибини душі. В знак подяки за концерт парафіяни натхненно співали музикантам «Многая літа» та бажали успіхів. Цікаво також те, що до акції приєдналась група львів’ян-шанувальників оркестру, яких зацікавив цей проект Львів-Прилбичі-Віжомля, що є свідченням доцільності створення туристичного маршруту місцями , пов’язаних з видатними історичними постатями”.

Світлини з події

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...