Музиканти Львівської філармонії виступили у Жовківській синагозі

15.05.2024
Опис

14 травня за участі оркестру “Віртуози Львова” під керівництвом Володимира Сивохіпа пройшов захід, присвячений тим, хто під час Другої світової, ризикуючи своїм життям, рятував євреїв. Захід відбувся у стінах синагоги у Жовкві, яка є не лише молитовним будинком, а й архітектурною пам’яткою єврейської культурної спадщини і вважається однією з найбільших у ЄвропіДо нього долучились Генеральний консул Республіки Польща у Львові, заступник Генерального консула Чеської Республіки у Львові, представник МЗУ України, міський голова Жовкви, а також головний рабин Львова та Західної України.

Очільник ЛОВА Максим Козицький відзначив: “Сьогодні, коли Ізраїль святкує День Незалежності, Україна відзначає День Праведників Світу, 125 з яких жили у Львівській області, символічно, що ми збираємося в одній з найбільших синагог Європи, в одній з найбільших країн Європи, і все ж таки не до кінця засвоїли уроки історії. Як свідчить стан цієї синагоги, війна і досі вирує. Україна, як і Ізраїль, знає, що таке війна. Ми щиро сподіваємося, що наша війна не переросте в Третю світову, і що зло буде покаране, не маючи шансів поширитися, як нацизм у Другу світову. Ізраїльський народ переніс найбільші страждання в Другій світовій війні. Український народ також зазнав жахливих втрат. Ця війна пройшла по наших землях, залишивши по собі руїни”.

Подія покликана ще більше об’єднувати українців та євреїв на знак пам’яті та солідарності. Цей захід виокремлює важливість спільних історичних моментів, які об’єднують український та єврейський народи. 14 травня праведниками народів світу стали 125 жителів Львівщини.

Джерело: ЛОВА

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...