«Нашу музику не знищити»

17.01.2024
Опис
Академічний симфонічний оркестр INSO-Lviv Львівської національної філармонії – у матеріалі найвідомішої британської газети The Guardian!
Про співпрацю із всесвітньо відомим скрипалем Джошуа Беллом та фінською дириґенткою українського походження Далею Стасевською, про мужність українських музикантів та про відродження забутого шедевра читайте детальніше тут:  https://www.theguardian.com/music/2024/jan/16/dalia-stasevska-joshua-bell-interview-ukraine-kyiv-russia?CMP=share_btn_me

Львівська національна філармонія - «Нашу музику не знищити»

У матеріалі йдеться:

“Ми зі Стасевською вперше зустрілися у 2022 році, коли вона диригувала INSO-Lviv у їхньому рідному місті на заході України – рідкісний візит диригента з-за кордону для роботи з українськими музикантами. Настрій після блискавичної вересневої контратаки був оптимістичним. Фоє львівської філармонії було заставлене ящиками з медикаментами та іншим необхідним для фронту. Стасевська, яка займалася збором коштів разом із двома молодшими братами, прибула на вантажівці гуманітарної допомоги з Фінляндії.

Програма того вечора з музикою переважно живих українських композиторів, зокрема Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова та Богдани Фроляк, була сприйнята із захопленням. «До війни ми грали українську музику, але, можливо, більш звичний репертуар, — згадує скрипалька Олена Кравець. «Зараз список творів стає дуже довгим».

Народившись у Києві, Стасевська переїхала до Естонії ще дитиною. Коли їй було п’ять років, її сім’я втекла з Радянського Союзу до Фінляндії, прихопивши лише власний одяг. Її батько-художник і бабуся створили бульбашку української культури – оповідання Гоголя читали вголос; народні пісні; Вдома розмовляють українською. Вона каже про концерт Де Гартмана: «У ньому є мелодії, які звучать як народні пісні, які я пам’ятаю».

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...