Нова історія “Запорізького маршу” Адамцевича в Європі

04.01.2024
Опис

Академічний симфонічний оркестр Філармонії далі перебуває у гастрольному турне Німеччиною та Швейцарією. Задля популяризації української музики наприкінці концертів музиканти виконують знаменитий твір Євгена Адамцевича. Оновлення давньої європейської традиції прокоментував генеральний директор Львівської національної філармонії та диригент Володимир Сивохіп:

“Війна змушує ставити собі низку питань, знаходити на них відповіді, шукати точки опори, сенси й значення не для того, щоб вижити, а для того, щоб ухвалювати правильні рішення і йти далі. Адже війна — це не тільки потрясіння через велику темряву, а й час, коли ми мусимо знайти майбутнє світло, особисту відвагу й усвідомити власний шлях до перемоги.

Зараз, перебуваючи на гастролях у Швейцарії та Німеччині, спільно з Академічним симфонічним оркестром у період святкових концертів я роздумую про долю двох військових маршів. Давня європейська традиція: всі новорічні концерти закінчуються відомим “Маршем Радецького” Йоганна Штрауса. В часи імператора Франца Йозефа це був марш завойовників.

Але цьогоріч у перемовинах з партнерами ми таки досягли того, щоб звучав інший марш — “Запорізький марш” Євгена Адамцевича. Він пережив свій розквіт в часи, коли Україна тільки думала про незалежність і став символом волелюбності держави. Він пов’язаний з кобзарською традицією. Послухайте лише, як його сприймає публіка”.

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...