Ода Незалежності: Львівська філармонія долучилася до масштабного всеукраїнського проєкту

21.08.2020
Опис

“Ода Незалежності” – саме таку назву отримав масштабний всеукраїнський проєкт з нагоди 29-річниці Незалежності України. Він об’єднає понад 500 музикантів з усіх куточків нашої держави! До проєкту долучилася також і Львівська національна філармонія, зокрема Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” на чолі із своїм незмінним керівником Сергієм Бурком.

“Цьогоріч ми адаптувалися до пандемічних реалій та створили гнучкий безпечний формат, що дозволить насолоджуватися класичною музикою оффлайн та онлайн одночасно. Протягом місяця ми знімали виступи найвидатніших українських колективів по всій країні, які зібрали у святковий концерт «Ода незалежності», що транслюватиметься на нашому YouTube-каналі та на світському порталі JetSetter.ua. Тож, де б ви не були, зможете розділити з нами це музичне свято. Долучайтеся, хай звучить Україна!”, – розповідають організатори, благодійний фонд “Відкрита музика міста” та портал JettSetter.ua.

Святковий концерт відбудеться 24 серпня о 19:00 у форматі потрійного телемосту. Його трансляцію можна буде переглянути на великому екрані у Парку  імені Тараса Шевченка у Києві під час Classic Picnic. Подія паралельно транслюватиметься у на YouTube-каналі фонду “Відкрита музика міста”, на порталі JetSetter.ua та на офіційних сторінках Львівської національної філармонії в YouTube та Facebook.

Вже кілька років поспіль Classic Picnic, ініційований фондом Марії Дідковської «Відкрита музика міста», є одним із ключових інструментів популяризації класичної музики в Україні. Традиційно влітку проєкт збирає тисячі слухачів, що люблять класику, та навіть скептиків, які раніше й не здогадувалися, що цей музичний жанр може бути крутим, цікавим та захопливим.

Цьогоріч, попри карантин та його наслідки, організатори вирішили не відхилятися від свого культурно-освітнього шляху й спеціально до Дня Незалежності України вигадали новий формат. Так, 24 серпня Classic Picnic готує надзвичайний та дійсно масштабний концерт, що буде доступний водночас онлайн і офлайн.

«Про культуру потрібно говорити та просувати її у суспільстві, навіть в пандемічні часи. Тож ми зуміли адаптуватися до нової реальності й вигадати максимально гнучкий формат, що дозволить усім охочим насолодитися дійсно якісною музикою як просто неба, так і вдома», – коментує Марія Дідковська.

Під керівництвом режисерки Олени Савчук в різних куточках України відбулися записи концертів найвидатніших музичних колективів, що транслюватимуться в День Незалежності на офіційній FaceBook сторінці Classic Picnic, порталі Jetsetter.ua, а також офлайн – на великому екрані в парку Тараса Шевченка (звісно ж, на безпечній дистанції та з дотриманням маскового режиму).

До ініціативи вже долучилися прославлені колективи із Києва, Харкова, Львова та Одеси. Справжні віртуози продемонструють вам, як звучить Україна, та, сподіваємось, влучать у самісіньке серце. Зокрема, для слухачів виступатимуть:

  • Національна заслужена академічна капела України «Думка»
  • Національний академічний симфонічний оркестр України
  • Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В.Лисенка
  • Львівська національна філармонія
  • Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
  • Національний одеський філармонічний оркестр

 

«Нам дуже важливо здійснити цей культурний прорив, показати широкій аудиторії  красу класичної музики та високий рівень наших колективів. Саме тому я щаслива бути учасником процесу та бачити натхненні очі колег, котрі разом з нами творять «Оду Незалежності» з відкритим серцем. Це важкі дні зйомок під палючим сонцем, море хвилювань, але це варте того, щоб нас почула вся Україна у важливий для неї день», –поділилася режисерка проєкту Олена Савчук.

Світлини із запису святкового концерту за участі АКО “Віртуози Львова”

Львівська національна філармонія - Ода Незалежності: Львівська філармонія долучилася до масштабного всеукраїнського проєкту

Львівська національна філармонія - Ода Незалежності: Львівська філармонія долучилася до масштабного всеукраїнського проєкту

Львівська національна філармонія - Ода Незалежності: Львівська філармонія долучилася до масштабного всеукраїнського проєкту

Львівська національна філармонія - Ода Незалежності: Львівська філармонія долучилася до масштабного всеукраїнського проєкту

Світлини запозичені із офіційної сторінки благодійного фонду “Відкрита музика міста” у Facebook.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...