28 вересня у Львівській обласній військовій адміністрації пройшов брифінг, присвячений результатам Другого всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика.
Іван Собко – заступник начальника Львівської ОВА:
“Ми прагнемо популяризувати діяльність Мирослава Скорика. Молоді композитори отримали змогу представити свої роботи, а якісне і авторитетне журі могло оцінити їх. Від себе особисто і нашої команди хочу сказати, що якщо не будемо фінансувати і докладати зусиль, щоб примножити все своє, нічого не буде. Не буде за що воювати нашим воїнам, не буде що вистоювати. Тому що, власне, зміст і сутність нашого буття – це є віра, надія, любов, майбутнє, а майбутнє, тому що тісно пов’язано з нашою історією. Історія Скорика – це ціла епоха. Це людина, яка дала дорогу в життя не одній особистості”.
“Ім’я Мирослава Скорика зараз відомо у цілому світі. На кожних гастролях ми виконуємо його твори. І власне, особливість цьогорічного конкурсу була визначити напрямок його подальшого руху. Скорик розпочався, написав ще два
А найбільш мені відомі концерти – це був Карпатський концерт для симфонічного оркестру, яким він започаткував нову фольклорну хвилю, і також це був концерт для віолончелі та симфонічного оркестру. Зараз ми його знаємо як визначного майстра симфонічного оркестру. Він залишив 10 скрипкових концертів, 3 фортепіанних, 2 віолончельних, 1 альтовий.
І тому таке нашим напрямом цьогорічного конкурсу стала конкурсна вимога писати інструментальні концерти для струнного інструменту-соло і симфонічного оркестру. Можливо, це було важке задання, але наші конкурсанти впорались.
Вже в неділю 1 жовтня, на фінальній стадії Конкурсу ми почуємо твори переможців. Почуємо нових солістів, які зараз у доволі екстремальних умовах останні дні вивчають ці твори. І на цьому прикладі живого виконання, живого концерту ми розуміємо, що проведення таких мистецьких акцій насправді має великий сенс.
Ці твори, які зараз прозвучать, будуть ставати продовженням тих традицій, того музичного заповіту, який нам залишив Мирослав Скорик, щоб звучала не тільки його музика, а й музика його учнів та його послідовників. І саме так зараз і відбувається”.
“Різниця цьогорічного конкурсу і першого конкурсу, власне полягає в тому, що ми поставили вимогою написання нових творів спеціально до Конкурсу. І ці партитури знаходитимуться в бібліотеці нашої філармонії, і будь-яка інша установа в Україні, чи закордоном може звернутися за нотами для виконання тих чи інших творів.
У цьому році ми повністю оновили склад журі з української сторони. Натомість зберегли ще двох наших друзів і великих промоутерів українського мистецтва за кордоном, які були і в першому конкурсному журі. А саме Вінсент Козловський – диригент і композитор, який буде диригувати цього року концерт 1 жовтня. І Єжи Корновіч, який є дуже відомим польським і композитором, і музичним діячем”
Дзвенислава Саф’ян, секретарка Конкурсу:
“Власне, виконання – це дуже важлива складова нагороди Конкурсу. І для композитора почути свій твір наживо, і тим паче, музику для симфонічного оркестру, яка потребує великого бюджету, виконавців. Наші цьогорічні лауреати зможуть отримати досвід роботи з симфонічним оркестром та отримати виконання від визнаних, відомих майстрів-солістів”.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...